Pas vdekjes së Mac Miller, publikohet albumi i tij i fundit

January 17, 2020

Ai ishte një ndër reperat më premtues të industrisë së muzikës i cili u nda nga jeta pas një mbidoze në shtator të vitit 2018.

Pas më shumë se 1 viti nga ikja e tij, miku dhe producenti i tij Jon Brion ka publikuar albumin e fundit me të cilën ishte duke punuar këngëtari i ndjerë.

MARTINDALE, TX – JULY 22: Rapper Mac Miller performs onstage during Float Fest at Cool River Ranch on July 22, 2017 in Martindale, Texas. (Photo by Rick Kern/WireImage)

Ditën e kaluar për të gjithë fansat e Mac Miller u publikua albumi i tij i gjashtë dhe i fundit i quajtur “Circles”.

Mac dhe Jon kanë qenë duke bashkëpunuar për përfundimin dhe realizimin e këtij albumi. “Cirles” ka plot 12 projekte muzikore duke përfshirë “Good News” hiti i cili u nominua edhe për një çmim “Grammy”.

Tagged as

Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background