Pas deklaratës se do të ndahet nga BabaStars, reagon sërish Cozman…

January 7, 2019

Labeli i njohur kosovar,Babastars, duket se po shkon drejt shpërbërjes. Cozman lajmëroi ditën e djeshme se po largohej nga grupi.“Nuk po mundem më me këta repera, repera fallso.S’ishin asgjë.” deklaroi reperi për mediat.

 

View this post on Instagram

 

Me Sinqeritetin Ma Tmadh si prej dites t’pare, Ur Boy Cozman 🙌🏻💯

A post shared by COZMAN (@cozman) on

Që pas kësaj deklarate, pati reagime qoftë nga menaxheri, por edhe nga Skivi i cili sqaroi të gjithë situatën që nga krijimi i “Babastars”.

Cozman ka reaguar sërish duke shpjeguar se nuk ishte një reagim momental, por i akumuluar që prej shumë kohësh. Largimi i tij vjen si pasojë e interesave personale që ka sjellë përçarje mes artistëve. Por përveç fjalëve të tij, ai ka publikuar dhe dokumentat zyrtarë të label-it ku tregohen të gjithë aksionet. Drejtor është Getoar Selimi, i cili zotëron dhe pjesën më të madhe të aksioneve me39 %.

Agon Sylejmani (Agon Amiga) me 22%

Visar Shala (Skivi) me 27%

Ylber Abdullahu (Cozman) me 8%

Asdren Zogaj (Dj Marshall Jungle) me 4%

Tagged as

Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background