Nuk përfitoi ndihmë nga mbyllja e biznesit, ish-bashkëshorti i Eneida Tarifës shpërthen ndaj qeverisë shqiptare!

Written by on April 13, 2020

Producenti Erjon Zaloshnja, ish-bashkëshorti i Eneda Tarifës, që ka një studio ku ofron shërbimet e tij si producent është shprehur se qeveria nuk i ka ofruar ndihmë, pavarësisht se biznesi i tij nuk punon, për shkak të izolimit nga Covid-19.

Në një status në rrjetet sociale, Zaloshnja ka publikuar edhe arsyetimin e qeverisë, që sipas producentit i ka thënë se biznesi i tij lejohet të punojë. Por, duke qenë se është ndaluar grumbullimi i njerëzve, producenti nuk ka se kujt t’ja ofrojë shërbimet e tij.

Biznesit tim i erdhi pergjigja se nuk perfitoj ndihme financiare pasi lejohet te funksionoje. Pra askush nuk qenka ndaluar te punoje? Per cfare u be gjithe kjo zhurme? Paska qene tip gallate gjoja ndihma, gjoja ka rene virus, gjoja pandemi, se qeveria i paska lejuar te gjithe te punojne, pavaresisht se ska lene kembe robi te dale nga shpia. Sesi mundem une te bej prodhime dhe sherbime audiovizive, te organizoj apo mundesoj teknikisht koncerte, kur grumbullimet jane ndaluar, kete ska algorithem apo Inteligjence Artificiale qe e gjen,”- shkruan Zaloshnja


Current track

Title

Artist

Background