Nëna e Cristiano Ronaldos dërgohet me urgjencë në spital pas një goditjeje në tru

March 4, 2020

Nëna e Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, është dërguar me urgjencë në spital në ishullin e saj të lindjes Madeira, pas një goditjeje në tru. Mediat lokale thonë se ajo është “e ndërgjegjshme dhe e qëndrueshme” por do t’u nënshtrohet disa analizave të reja brenda orëve të ardhshme për të përcaktuar gjendjen e saj shëndetësore.

Në fillim të vitit të kaluar, Dolores zbuloi se vuante nga kanceri në gji, por pasi u diagnostikua me sëmundjen në vitin 2007, ajo u shërua. Në vitin 2009, Ronaldo dhuroi 100,000 paund për të ndërtuar një qendër të re të kancerit në spitalin ku mjekohej nëna e tij.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background