Mes fituesve të ‘Oscars’ ishte edhe një shqiptare

February 13, 2020

Mes fituesve të çmimeve Oscars 2020 ishte edhe një shqiptare. Bëhet fjalë për shqiptaren Liria Pristine, artiste e tekstileve, pjesë e ekipit fitues të Çmimit Oscar për kostumografinë në filmin “Little Women”.

Ajo jeton në Londër, ndërkohë që projektet e saj artistike i ka realizuar në vende të ndryshme të Evropës dhe SHBA. Këtë e ka bërë të ditur babai i saj, Fred Pristine Evans, i cili është shprehur se dizajnet e vajzës së tij ndihmuan ekipin e saj të fitojë Oskar.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background