Mozi lindi në Vlorë në nëntor 1982 dhe ka jetuar shumë vite në Greqi, ku ka studiuar teknologji muzikore dhe sound engineering në Athinë. Pasioni i tij është muzika dhe produksioni i saj.

 

Një ndër sukseset e tij është kontrata me Universal Music dhe Minos EMI si kompozitor. Në repertorin e tij përfshihen këngë të suksesshme të këngëtarit grek Sakis Ruvas. Prej një viti Mozi është kthyer në atdhe dhe zhvillon pasionin e tij për muzikën, tashmë lidhur ngushtë më radion Kiss FM.Current track

Title

Artist

Background