Gerta Heta / Director

Gerta Heten e kemi njohur nga zeri qe ne fillim te vitit 1998, vit i cili perkon edhe me fillimet e Top Albania Radios. Me ekzaktesisht Gerta eshte zeri i pare i kesaj radio, tashme me e degjuara ne trojet Shqiptare. Drejtoi per tre vjet emisionin “Nje kenge per ty”, krahas edhe klasifikimeve te ndryshme dhe me pas zgjodhi SHBA per nje kurs regjie televizive.

Nuk kalon shume dhe Gerta gjendet perseri prane mikrofonit te radios, kesaj rradhe te nje radioje Amerikane: 96.1- Kiss FM nga e cila shkeputet pas 2 vitesh per ty rikthyer ne atdhe. Aty e pret nje tjeter karriere; ajo muzikore dhe televizive.

Nga 2003 -2007 Gerta merr pjese ne disa komepeticione muzikore e publikon disa hite nder te cilat “My love”, ” Vetem”, “Me ngjan sikur” etj, drejton “Kafazi I Arte” e “Zahire” ne News 24 dhe ne 2009 nis punen per te ndertuar Kiss Fm e cila pas 3 vitesh ndryshon format e emer por Gerta vazhdon te jete pjese drejtuese deri ne shtator 2017 kur i propozohet te ndertoje nje tjeter Kiss FM tashme ne frekuencen 98.5 MhZ.

Duhet se Kiss Fm eshte fati I Gertes pasi e ndjek nga pas prej vitesh.Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background