Mbahet ceremonia e rëndësishme e filmit, ja fituesit në Critics’ Choice Awards

January 13, 2020

Mbremjen e kaluar është mbajtur edicioni i 25-të i ndarjes së çmimeve Critics’ Choice Awards. Ceremonia u drejtua nga aktori amerikan Taye Diggs dhe zgjati për disa orë.

Filmi më i mirë u zgjodh, ‘Once Upon a Time in Hollywood’, Aktori më i mire Joaquin Phoenix për rolin në filmin ‘Joker’, aktorja më e mire, Renée Zellweger për rolin në filmin Judy, Aktori më i mirë joprotagonist, Brad Pitt në ‘Once Upon a Time in Hollywood’, Aktorja më e mirë joprotagoniste, Laura Dern në ‘Marriage Story’. Regjisori më i mire u zgjodh Bong Joon Ho, për ‘Parasite’ dhe Sam Mendes në filmin 1917 kurse skenari më i mirë ai i Little Women nga Greta Gerwig .


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background