Madonna në “Eurovision Song Contest 2019”!

April 10, 2019

Madonna do të jetë e ftuar speciale në festivalin europian të këngës “Eurovision”, i cili zhvillohet në Tel Aviv Izrael.

Ajo do të këndojë dy këngë dhe për këtë performancë ka kërkuar 1 milion dollarë, duke shënuar kështu një nga shfaqjet më të shtrenjta të mbajtura ndonjëherë.

Madonna para se të binte dakort ka patur një përplasje me producentët e festivalit pasi një prej këngëve përmbante mesazhe politike, por duket se kjo gjë është sqaruar tashmë. Madonna do të shoqërohet prej 160 personash në vizitën e saj në Izrael.

Kjo është performanca e katërt e Madonnës në “Eurovizion”.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background