Lionel Messi thyen rekord absolut, fiton ‘Topin e Arte’ per te gjashtin vit radhazi

December 3, 2019

Lionel Messi është shpallur mbreti i futbollit! Sulmuesi argjentinas ka fituar trofeun “Topi i Artë”, duke u përcaktuar si lojtari më i mirë i sezonit. Kjo është hera e gjashtë që Messi merr në duar këtë trofe, duke lënë pas dy favoritët e tjerë Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Ky i fundit madje nuk ka marrë pjesë fare në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në “France Football”. Me numrin e “Topave të artë” të fituar pas sulmuesit argjentinas vjen Ronaldo, i cili ka marrë pesë të tillë.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background