Lionel Messi, golashënuesi më i mirë në Europë

Written by on March 9, 2020

Lionel Messi e kaloi Cristiano Ronaldon në një tjetër rekord. Me penalltinë e shënuar ndaj real Sociedad, Messi e ngjiti edhe një herë Barcelonën në vendin e parë të kampionatit spanjoll dhe në të njëjtën kohë, argjentinasi u bë golashënuesi më i mirë në histori në 5 kampionatet më të mëdhenj të Europës. Ky gol mban numrin 438 në 474 ndeshje të luajtura për Barcelonën, me të cilin ai parakalon rivalin e përjetshëm Cristiano Ronaldo. Portugezi ka luajtur 540 ndeshje me manchester Real Madrid dhe Juventus dhe ka shënuar 437 gola.


Current track

Title

Artist

Background