Lajme të këqija për Nicki Minaj; detyrohet të shtyj turin…

August 22, 2018

Sipas një njoftimi për shtyp ditën e martë, Nicki Minaj ka shtyrë datat e turit të saj në Amerikën Veriore, i cili nuk do të ketë më pjesë të tij rreperin Future.

Në vend të kësaj, rreperja do filloj turin në Europë, duke filluar nga Shkurti i 2019, dhe do lajmëroi datat e reja të turit të Amerikës së Veriut në maj të 2019.

 

Lajmërimi për shtyp thoshte:

“Duke ndjekur performancën e paharrueshmenë VMA, Nicki Minaj ka vendosur të rivlerësoj elementë të produksionit të NICKIHNDRXX tour. Shfaqja do të filloj në Europë Shkurtin që vjen siç ishte planifikuar. Nicki ka vendosur t’i kushtoj më shumë kohë provave para lançimit që të sigurohet që fansat të marri shfaqjen me kuaitet që meritojnë. Për shkak të konflikteve në axhendë, Future nuk do të jetë pjesë e turit të Amerikës së Veriut. Nicki Minaj do lajmëroj data e reja të turit të Amerikës së Veriut që do të filloj në Maj të 2019s. rimbursime për datat e turit të plaifikuar që nuk do të zhvillohet do të jenë të disponueshme në pikat e blerjes, me detaje shitjesh të reja të turit të Nicki Minaj.”

 

Shumë mendojnë që kjo shtyrje vjen si pasojë e rënies së çmimeve të biletave të turit. Nicki shpresonte se me nxjerrjen e albumit do të bënte miliona dhe me biletat por fatkeqësisht është zhgënjyer.

Mendohet se këto rezultate vijnë dhe pas sulmit të hapur ndaj Travis Scott dhe albumit të tij Astroworld që doli në shitje në të njëjtën periudhë me atë të Minaj. Nicki e akuzoi rëndë Scott se ai po përdor famën e të dashurës së tij Kylie Jenner për të shitur kopje albumesh dhe bileta koncertesh.

 


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background