Koronavirus – Cristiano Ronaldo jep kontributin e tij, transformon hotelet e tij në spitale

Written by on March 16, 2020

Ditë më parë bëri xhiron e rrjetit deklarata e një fizioterapisteje nga Milano, e cila bëri një paralelizëm mes pagave tw mjekëve dhe futbollistëve, duke u shprehur se këta të fundit marrin 1 milion euro në muaj kurse mjekët vetëm 1,300 euro.

“T’ju shërojë Ronaldo” shprehej fizioterapistja, mirëpo në fakt duket se futbollisti po e jep kontributin e tij për këtë situatë epidemie. ylli i Juventus-it do të shndërrojë të gjitha hotelet e tij në spitale të përkohshme, ku do të qëndrojnë dhe mjekohen personat e infektuar me Covid-19.

Për më tepër, askush nuk do të pagujë asgjë dhe do të jetë vetë Ronaldo ai që do t’u japë një rrogë mjekëve që do të punojnë në këto ambiente.


Current track

Title

Artist

Background