Kanye West i ka vë syrin Dua Lipës për albumin e tij të rradhës!

March 20, 2019

Kanye West ia ka vënë syrin Dua Lipas për bashkëpunimin e tij të rradhës. Mediat e huaja shkruajnë se ai po mendon të bëjë një duet me këngëtaren shqiptare për albumin e tij të ri “Yandhi”.

“Kanye është shumë i impresionuar me zërin e Duas dhe e di se ajo është shumë e pëlqyer në industri tani. Ai e takoi atë në shërbimin e kishës që mban në LA çdo të diel dhe tani është i prirur për ta marrë atë në bord.

Ajo ka patur një bashkëpunim me Calvin Harris dhe ai e shihte mirë se kënga ishte komerciale.

Ka disa këngë që mendon se Dua do të ishte e përkryer për të dhe është me të vërtetë e denjë për të marrë atë në albumin e tij të ardhshëm Yandhi”, tha një burim pranë tyre për “The Sun”.

Dua mori vëmendjen e reperit amerikan me hitin e saj “Electricity”. Dyshja Kanye dhe Dua thuhet se janë takuar në Los Angeles, për të biseduar rreth këngës.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background