Jonida Maliqi flet për herë të parë pas Eurovision Song Contest 2019!

May 20, 2019

Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku  e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen.

Jonida Maliqi

Në një postim në “Instagram”, këngëtarja e vlerëson shumë eksperiencën e saj në festival, të cilin e cilëson pa frikë si të mrekullueshëm. Me këngën e saj  “Ktheju tokës”, ajo arriti të kalojë në finalen e Eurovizionit duke përfaqësuar denjësisht vendin tonë. Deri në momente para finales,  këngëtarja shqiptare ishte më e pëlqyera dhe më e votuara nga publiku.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background