Hailey Baldwin: ” Jeta duket e mrekullueshme nga jashtë, por unë vuaj…”

January 8, 2019

Për Hailey Baldwin viti 2018 ka qënë viti i ndryshimeve të mëdha. Ajo tashmë është pjesë e familjes Bieber, pas ceremonisë së fshehtë martesore me Justin Bieber në Kanadë

Por vitin 2019 ka mbërritur ndryshe për modelen e njohur. Ajo është shprehur hapur në Instagram për pasiguritë e saj, duke treguar se ka shumë probleme me vetëbesimin.

“Me nisjen e 2019, dua të jem e hapur, më e hapur për gjërat me të cilat përballem dhe të jem më vulnerabël. Jam 22 vjeç dhe e vërteta është se pavarësisht se sa e mrekullueshme jeta duket nga jashtë, unë vuaj… Jam e pasigurtë, e ndjeshme, lëndohem, kam frikë, kam dyshime, kam ankth, jam e trishtuar, nevrikosem. Kam pasur më shumë ditë sesa mund të numëroj që e kam gjetur veten duke lundruar në Instagram, duke krahasuar veten, duke krahasuar pamjen time, duke u ndjerë sikur s’jam e mirë mjaftueshëm, sikur më mungojnë shumë gjëra…”- ka shkruar ajo në postimin e saj në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

stepping into 2019 I want to be more open, I want to be more open about the things I struggle with, and be able to be more vulnerable. I’m a 22 years old, and the truth is no matter how amazing life may look from the outside I struggle… I’m insecure, I’m fragile, I’m hurting, I have fears, I have doubts, I have anxiety, I get sad, I get angry. I have had more days than I can count where I’ve found myself scrolling through Instagram comparing myself, comparing my looks, feeling like I’m not good enough feeling like I lack so many things and really struggling to be confident in who I am because I constantly feel like I’m just not good enough. Every single day is a confidence battle for me. I’m not writing this for a pity party or for sympathy but just to simply say, I’m a human.. I’m a young woman, I’m learning who I am and, it’s REALLY FREAKING HARD. It’s hard finding who you are, but what’s even harder is being picked apart and compared to other women while trying to do that. There are days that I’m simply broken because of it. It would be incredible if other young girls and women could find it in themselves to lift each other up, to stop making other women who are struggling JUST LIKE THEM, feel incompetent and less than. We ALL have flaws, and that will never change. What I do know is, God made us individuals for a reason, with our own beauty, our own personalities, and our own story because there’s a specific plan and purpose for each and every human created and he makes no mistakes!! So this year I’m gonna do my very best to just be ME and be confident with who I am. Cause I am enough, and I’m loved, and you are enough and you’re loved.

A post shared by Hailey Rhode Bieber (@haileybieber) on

“Të gjithë kemi defektet tona, dhe kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Ajo që unë di është se Zoti na bëri individë për një arsye, me bukurinë, personalitetin dhe historinë tonë sepse ka një plan dhe qëllim të veçantë për secilin njeri që Zoti krijoi dhe ai nuk bën gabime!”- vazhdon ajo më tej.

Akoma më shumë personazhe të njohur po e pranojnë publikisht presonin dhe problemet emocionale që vuajnë. Kjo duhet të shërbejë si një ndërgjegjësim që të jemi më të dashur me njerëzit që na rrethojnë


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background