Grupi “Queen”, tani edhe në pullat postare britanike

January 13, 2020

Posta Mbretërore Britanike njoftoi për planet për ta shënuar 50-vjetorin e formimit të “Queen”, duke e vendosur grupin muzikor në një pullë postare më 9 korrik.  Kjo do të jetë hera e dytë që ‘Queen’ nderohet në këtë mënyrë pasi vokalisti i grupit, Freddie Mercury, është vendosur në një pullë në vitin 1999. Në vitet e tij të hershme, Mercury ishte një koleksionist i zjarrtë i pullave, frymëzuar nga babai i tij, Bomi Bulsara. Ai e ndërtoi koleksionin e tij mes moshës 9 dhe 12 vjeç dhe ai u hodh në ankand dy vjet pas vdekjes së këngëtarit, në vitin 1991.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background