Golden Globes 2019/ Lista e plotë e fituesve…

January 7, 2019

Mbrëmjen e së dielës është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve të Golden Globes 2019, ku vlerësohen produktet Hollywood-iane në kinema dhe television, për performancë më të mirë. Të nominuarit ndahen në disa kategori në bazë të zhanrit të filmave dhe të asaj që vetë ata paraqesin.

Ja dhe lista e plotë e fituesve:

 Aktori me performancën më të mirë në një serial televiziv

Michael Douglas, The Kominsky Method

Filmi animuar më i mirë

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Seriali më i mirë televiziv- Dramë

The Americans

Aktori dytësor me performancën më të mirë në një film me seri, serial të shkurtër ose film të animuar për televizion

Ben Whishaw, A Very English Scandal

Aktori me performancën më të mirë në një komedi apo muzikal

Christian Bale, Vice

Fotografia më e mirë

Roma

Aktori me performancën më të mirë në një film me metrazh të shkurtër

Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Regjisori më i mirë

Alfonso Cuarón, Roma

Aktori me performancën më të mirë në një serial- komedi ose muzikal

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Seriali më i mirë komedi apo muzikal

The Kominsky Method (Netflix)

Filmi me metrazh të shkurtër ose “Motion Picture” (filmi ku shfaqen imazhe qe krijojnë iluzione)

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Aktorja me performancën më të mirë në një Motion Picture- Komedi ose muzikal

Olivia Colman, The Favourite

Fotografia më e mirë- Komedi ose Muzikal

Green Book

Aktorja me performancën më të mirë në një Motion Picture- Dramë

Glenn Close, The Wife

Aktori me performancën më të mirë në Motion Picture- Dramë

Rami Malek, Bohemian Rhapsody

Fotografia më e mirë- Dramë

Bohemian Rhapsody


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background