Enrique Iglesias humb njeriun e afërt nga koronavirusi

Written by on March 27, 2020

Këngëtari i njohur Enrique Iglesias ka ndarë me të gjithë fansat një lajm të trishtë. Përmes një postimi në “Instagram” ai ka njoftuar se njerku i tij, Carlos Falco ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit.

Ai ka qenë një biznesmën shumë i njohur në Spanjë dhe në moshën 83 vjeç nuk mundi të përballonte sfidën me koronavirusin. Për shkak të moshës së thyer, pneumonia që i shkaktoi COVID-19 i mori jetën.


Current track

Title

Artist

Background