Edhe Princi Charles pozitiv me koronavirus

Written by on March 26, 2020

Covid-19 ka prekur edhe mbretërinë britanike duke infektuar 71-vjeçarin, princin Charles, një lajm i bërë me dije dje nga Clarence House. Mbreti i ardhshëm ka shfaqur simptoma të mesme, por momentalisht gëzon “shëndet të mirë”.

Ndërkohë, gruaja e tij Camilla, 72 vjeç, pas testimeve të kryera duket se nuk është e infektuar. Në përputhje me këshillat qeveritare dhe mjekësore, Princi dhe Dukesha janë izoluar në shtëpi në Skoci. Princi Charles sapo ishte takuar me Princin Albert të Monakos në fillim të këtij muaji, i cili më vonë testoi pozitivisht për koronavirus.

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background