Ed Sheeran thyhen çdo pritshmëri, ja kalon dhe Taylor Swift-it!!

December 19, 2018

Ed Sheeran ka fituar afërsisht 1 milion pound në ditë gjatë 2018, duke thyer rekordin botëror të fitimit më të madh nga koncertet live në një vit.

Këngëtari, 27 vjeç, numëron plot 342 milion pound 12 muajt e fundit, duke ja kaluar dhe mikeshës së tij Taylor Sëift e cila fitoi këtë vit 244 milion pound nga turneu Reputation.

Suksesi i tij vjen nga shitja e 4.9 milion biletave për turin global Divide, që do të thotë se 342 milion pound i ka fituar vetëm nga turi, pa përfshirë fitimet nga publikimet muzikore, ose angazhime e tjera.

Lucrative: Ed Sheeran earned almost £1million a day in 2018, smashing the all-time record for the for most cash made from a tour in a single year

Në listë vendoset Beyonce dhe Jay Z, me turin e tyre të parë si çift, nga i cili fituan 201 milion pound.

Pink dhe Bruno Mars gjithashtu u bën pjesë e Top 10, të ndjekur nga Rolling Stones dhe U2, si fitimtarët më të mëdhenj të 2018.

Por asnjë nga të sipërpërmendurit nuk krahasohet me këngëtarin e hitit Shape of You, i cili ka vendosur emrin e tij në historinë botërore të muzikës.

Tagged as

Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background