Dua Lipa shokon fansat! Albumi i fundit flet për jetën e saj seksuale

Written by on March 25, 2020

Do të publikohej të premten, më 27 mars, por albumi i shumëpritur ‘Future Nostalgia’ i Dua Lipës, është shpërndarë tashmë ilegalisht online dhe ajo që ka shokuar fansat janë tekstet e disa këngëve.

Kjo për shkak të vargjeve ku këngëtarja, aktualisht e lidhur me Anëar Hadid, flet për jetën e saj seksuale pa i lënë shumë vend imagjinatës. ‘Good in Bed’, ‘Cool’. Pretty Please’ dhe ‘Love Again’ janë këngë të mbushura me erotizëm eksplicit, çka e sjell Dua-në në një version ndryshe nga sa jemi mësuar ta dëgjojmë.

Më herët, e përlotur, këngëtarja kishte ndarë me fansat dilemën nëse po bënte veprimin e duhur me lançimin e albumit, në një situatë të tillë pandemie globale, por gjithsesi ajo kishte arritur në përfundimin se  në këto ditë të vështira njerëzit kanë nevojë për muzikë, gëzim dhe energji pozitive.


Current track

Title

Artist

Background