Ja çmimet që u ndanë në ‘People’s Choice Awards’

November 11, 2019

“People’s Choice Awards”, u zhvillua mbrëmjën e djeshme dhe në të morën pjesë emra shumë të njohur të showbiz-it dhe befasia më e madhe ishte ardhja e aktorit, Kevin Hart i cili fitoi edhe çmimin ‘Best Comedy Act’.

Për herë të parë pas aksidentit ai u shfaq në television dhe falenderoi të gjithë për mbështetjen.

Gjatë mbrëmjes u ndanë edhe disa çmime të rëndësishme si më poshtë…

Filmi i vitit
Avengers: Endgame

Filmi më i mirë komedi
Murder Mystery

Filmi më i mirë aksion
Avengers: Endgame

Filmi më i mirë dramë
After

Filmi më i mirë familjar
Aladdin

Aktori më i mirë
Robert Downey Jr., Avengers: Endgame

Aktorja më e mirë
Zendaya, Spider-Man: Far From Home

Ylli më i mirë në një dramë
Cole Sprouse, Five Feet Apart

Ylli më i mirë në një komedi
Noah Centineo, The Perfect Date

Ylli më i mirë në një film aksion
Tom Holland, Spider-Man: Far From Home

Ylli më i mirë në një film të animuar
Beyonce, The Lion King


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background