Ceremonia “People’s Choice Awards 2018”; Këto çmime u fituan!

November 13, 2018

E hëna e 12 Nëntorit ishte një datë e rëndësishme për të famshmit Hollywood-ian, të cilëve u akordohen çmimet People’s Choice Aëards. People’s Choice Awards është një ceremoni vjetore për dhënien e çmimeve për kategori të ndryshme si filma, shfaqje apo personalitete. Të gjitha cmimet bazohen në votimin online të publikut.

Avengers: Infinity War u vlerësua me çmimin e filmit më të mirë aksion, por dhe si filmi më i mirë i 2018. Ndërkohë publiku ka zgjedhur “The spy who dumped me” si filmin më të mirë komedi dhe sigurisht, “Fifty Shades Freed” si filmin më të mirë dramë. Më poshtë gjendet dhe lista e plotë e çmimeve:

Aktori mashkull më i mirë: Chadwick Boseman -“Black Panther”

Aktorja femër më e mirë: Scarlett Johansson-“ Avengers: Infinity War”

Aktori më i mirë i filmave dramë: Jamie Dornan – “Fifty Shades Freed”

Aktori më i mirë i filmave komedi: Melissa McCarthy- “ Life of the Party”

Aktori më i mirë i filmave aksion:  Danai Gurira-“ Black Panther”

Seriali më i mirë – Shadowhunters: The Mortal Instruments

Seriali dramë më i mirë: Riverdale

Seriali komedi më i mirë: Orange Is the New Black

Seriali më i mirë i risjellë: Dynasty

Reality Show më i mirë: Keeping up with the Kardashians

Kompeticioni më i mirë: The Voice

Aktori mashkull më i mirë i serialeve: Harry Shum Jr.-“Shadowhunters: The Mortal Instruments”

Aktorja femër më e mirë e serialeve: Katherine McNamara-“Shadowhunters: The Mortal Instruments”

Aktori më i mirë i serialeve dramë: Mariska Hargitay, Law & Order: SVU

Aktori më i mirë i serialeve komedi: Jim Parsons, The Big Bang Theory

Talk Show (gjatë ditës) më i mirë: The Ellen DeGeneres Show

Talk Show (gjatë darkës) më i mirë: The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Personazhi i kompeticioneve: Maddie Poppe-“ American Idol”

Personaliteti i Reality Show: Khloe Kardashian-“ Keeping Up With the Kardashians”

Seriali më i mirë Sci-fi/Fantazi: Wynonna Earp

Artisti më i mirë mashkull: Shawn Mendes

Artistja më e mirë femër: Nicki Minaj

Grupi më i mirë: BTS

Albumi më i mirë: Nicki Minaj- Queen

Kënga më e mirë: BTS- Idol

Artisti më i mirë i stilit “Country”: Blake Shelton

Artisti më i mirë latin: CNCO

Videoja më e mirë: BTS- Idol

Turneu më i mirë: Taylor Swift- Reputation Tour

Beauty Influencer: James Charles

Style Star: Harry Styles

 


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background