Vetëm 100 spektatorë në premierën e filmit më të ri të Lars von Trier!

May 16, 2018

Për shkak të skenave sadiste në premierën e filmit më të ri të regjisorit danez, Lars von Trier, “The House That Jack Built” në Festivalin e Filmit të Kanës kanë qenë vetëm 100 filmdashës.

Opinionistët  thanë se “filmi është plot skena me dhune dhe sadiste ”, ndërsa regjisori i festivalit, Thierry Frem tha se “filmi ka të bëjë me një tematikë kundërthënëse”, që është dashur të shfaqet jashtë programit të festivalit.

“Ky është filmi më i keq që kam parë ndonjëherë në kinema. Madje është më i keq se “Brown Hare”, -pohoi shefi i revistës “Variety”, Ramin Setoodeh.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background