Uncategorized

Kim dhe Kanye ishin ndër të ftuarit e nderit në natën hapëse të “The Cher Show” këtë të hënë, një musical në nder të ikonës Cher. Si gjithmon çifti nuk kaloi pa u vënë re, por në fakt hapën shumë agrumente mes performuesve dhe fansave. Për fatin e saj të keq (ose të mirë), Kim […]

Robert De Niro dhe gruaja e tij prej më shumë se 20 vjetësh, Grace Hightower, janë ndarë. Sipas burimeve të Page Six, çifti nuk jetojnë më bashkë. Madje, mund të lajmërojnë ndarjen publikisht në javët në vazhdim. Një burim i brendshëm shpjegoi: “De Niro dhe Grace po ndahen. Ai ka marrë pjesë në disa evente nga […]

Menaxheri i Justin Bieber, Scooter Braun, ka treguar vështirësitë që ka hasur me këngëtarin, pasi ky i fundit u bë tërësisht i varur nga lëndët narkotike. Scooter Braun i rikthehet vitit 2014, kur Justin ishte vetëm 19 vjeç dhe rrëfen se frika e tij më e madhe ishte se jeta e këngëtarit do të këputej […]

“Thriller” i Michael Jackson nuk është më albumi më i shitur në historinë e muzikës. Sipas “Associated Press”, “Recording Industry Association of America” certifikoi si 38 herë disk platini albumin e “Eagles” “The Greatest Hits 1971-1975”, i publikuar në vitin 1976. I përkthyer në numër të kopjeve të shitura është i barabartë me 38 milionë. […]

Ditën e djeshme, Kanye West dhe bashkëshortja e tij Kim Kardashian ishin të pranishëm në dasmën e reperit 2 Chainz me partneren e tij, Kesha Ward. Dasma luksoze u mbajt në vilën e Gianni Versace-s në Miami. Kanye shkoi në cermoni me një kostum super luksoz dhe një palë shapka… Kim ishte veshur me një […]

French Montana duket se ka një lidhje shumë të fortë me shqiptarët. Që është artist tejet i talentuar, as që diskutohet. Por në zemrat tona ka një vend special pasi ka qenë katapult për Dafina Zeqiri dhe Era Istrefi. Si duket na do shume si popull, dhe ka vendosur të bashkëpunojë më një tjetër artist […]

Aretha Franklin, e njohur si “Queen of Soul”, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare në shtëpinë e saj në Detroit. Këngëtarja legjendare u diagnostikua me kancer në vitin 2010 dhe njoftoi një vit më parë se po tërhiqej nga bota e muzikës. Në nderim të jetës dhe punës së kësaj legjende, po bëjmë një përmbledhje […]

“Yeezy do të kapë 1 miliardë dollarë këtë vit. Është kompania e dytë më e shpejtë në rritje në histori. Është një ‘njëbrirësh’ në rrugëtimin për t’u bërë ‘dhjetëbrirësh’’. Kështu u shpreh rreperi Kanye West në një postim të Prillit në Twitter. Kur e publikoj këtë postim, njerëzit menduan se ai nuk ishte mirë nga […]

“Unë dhe djali blu. Eurovison 2009”, – shkruan Kejsi Tola përkrah fotos së dy kukullave, të hedhur në InstaStory-n e saj. Bëhet fjalë për dy kukulla, të cilat janë versionet në miniaturë të këngëtares dhe balerinit të saj, gjatë performancës elektrizuese në Eurovision Song Contest 2009. Kukullat janë ekspozuar në “ABBA The Museum” në Stokholm. […]

Edhe pse paraqitja e Dua Lipës në fillimet e karrierës së saj kanë dhënë përshtypjen e “vajzës së mirë”, nuk ka kaluar shumë dhe as ajo nuk i ka shpëtuar tendencës së zhveshjes. Ajo është parë me të dashurin e saj  Isaac Carewë, duke shkuar në një event në Nju Jork. Këngëtarja e famshme kishte […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background