Showbizz

Page: 7

Lady Gaga do t‘ju bëjë ta harroni për pak momente koronavirusin, me setin më të fundit fotografik. Këngëtarja 33 vjeçarja ka pozuar tërësisht nudo për revistën “Paper”, në rubrikën e pranverës “Transformation”. Në foto, Gaga shfaqet gjysmë njeri e gjysmë robot, teksa trupi i saj skanohet me kramera 3D. Ky set vjen në kulmin e […]

Ylli i serisë së famshme “Game of Thrones”, Kristofer Hivju, i cili ka luajtur rolin e Tormund Giantsbanet në shown e kanalit HBO, ka shfrytëzuar rrjetin social Instagram për të zbuluar lajmin se është vetizoluar në shtëpinë e tij pasi është testuar dhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Aktori tha se ai dhe familja e […]

Redaktorët e revistës “Vogue” e cila është përgjegjëse për organizimin e gala mbrëmjes së përvitshme “Met Gala”, kanë bërë të ditur të hënën se edicioni i sivjetmë i kësaj ngjarjeje nuk do të mbahet për shkak të pandemisë së koronavirusit. Edhe Muzeu Metropolitan i Artit në New York, ku tradicionalisht mbahet “Met Gala”, është mbyllur […]

Ylli i serisë “Game of Thrones”, Emilia Clarke, nuk e përjashton mundësinë për t’u lidhur me njerëz të tjerë që punojnë në industrinë e filmit, por mendon se lidhjet e suksesshme mes aktorëve janë të rralla. “Aktualisht jam beqare… Por, krijimi i lidhjeve romantike përbrenda industrisë është diçka interesante. Dikur dilja në takime me aktorë, […]

Një lajm i mirë vjen nga Hollywoodi. Pas disa ditësh në karantinë çifti i aktorëve Tom Hannks dhe Rita Wilson që rezultuan pozitivë me koronavirus, janë shëruar. Dy 63-vjeçarët kanë kryer sërish analizat e nevojshme dhe kanë rezultuar negative duke arritur ta mposhtin Koronavirusin, i cili u ka marrë jetën shumë njerëzve. Ndërkohë e gjithë […]

Aktori i famshëm Idris Elba ka pranuar nëpërmjet një videoje në llogarinë e tij në Tëitter se është infektuar me Covid-19. Aktori 47-vjeçar tha se ndihet mirë dhe se deri më tani nuk ka simptoma, por ka zgjedhur që të vetë-izolohet pasi më herët kishte pasur kontakt me një person të infektuar. Ai ndodhej në […]

Rudina Dembacaj ka folur edhe një herë tjetër pa komplekse për jetën e saj personale. E ftuar në emisionin “E Diell”, aktorja ka treguar për marrëdhënien me dy ish-vjehrrat dhe atë aktuale. Moderatori, Ed Manushi e pyeti nëse do të jetonte me vjehrrën dhe Rudina tha se ajo është ëndrra e çdo vjehrre dhe shumë […]

Shakira ka një lajm të mirë për të gjithë fansat e saj. Këngëtarja kolumbiane ka njoftuar ndjekësit e saj në “Twitter” se më 26 maj do të nxjerrë albumin e saj të ri, “El Dorado”. Ky është albumi i njëmbëdhjetë i këngëtares 40-vjeçare, që njëherësh është edhe njëra prej artisteve latine që ka shitur më […]

Koronavirusi nuk ka kursyer as VIP-at, qofshin ata politikanë, sportistë apo personazhe të showbizit disa prej tw cilwve pas testimit kanë rezultuar pozitivë. Në Itali rezultojnë të prekur nga sëmundja kreu i PD, Nicola Zingaretti, deputetët Edmondo Cirielli, Claudio Pedrazzini dhe Alberto Cirio, presidentë të Lazio dhe Piemonte si dhe aktorja e njohur Giuliana De […]

Ditë më parë bëri xhiron e rrjetit deklarata e një fizioterapisteje nga Milano, e cila bëri një paralelizëm mes pagave tw mjekëve dhe futbollistëve, duke u shprehur se këta të fundit marrin 1 milion euro në muaj kurse mjekët vetëm 1,300 euro. “T’ju shërojë Ronaldo” shprehej fizioterapistja, mirëpo në fakt duket se futbollisti po e […]


Current track

Title

Artist

Background