Showbizz

Page: 2

Genta Ismajli dhe biznesmeni turk Hysen Usta po përjetojnë një histori të bukur dashurie me njëri-tjetrin dhe së shpejti ata kanë vendosur që dashurinë e tyre ta kurorëzojnë dhe me martëse. Ata ndajnë me fansat shpesh herë foto pranë njëri-tjetrit. Së fundmi biznesmeni ka postuar një foto romatike me Gentën në makinë e cila i […]

Këngëtari i famshëm italian, Andrea Bocelli pranoi këtë të martë se ka qenë i infektuar nga COVID-19. Përmes një postimi në Facebook ai shkruan se tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është shëruar plotësisht. Bocelli nuk e ka bërë publike më parë këtë gjë pasi nuk donte që të përhapte panik tek ndjekësit […]

Reperi i njohur shqiptar, Don Phenom, feston sot ditëlindjen e tij. Vetëm disa minuta më parë ai ka ndarë me ndjekësit një foto në llogarinë e tij në Instagram, ku shfaqet duke festuar me një gotë shampanjë në një resort në jug të Shqipërisë. Reperi ka lindur më 26 maj të vitit 1991 dhe sot […]

Dy ditë më parë këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu ka pësuar një aksident me makinë në Prishtinë. Ai po udhëtonte me disa anëtarë të familjes kur makina e tij u përplas me një shtylle semafori. Fatmirësisht askush nuk pësoi lëndime dhe gjendja e tyre shëndetësore është e mirë. Ditën e djeshme ai ka postuar në […]

Në çdo postim të Ronaldos dhe Georginës në “Instagram” shohim se ata tashmë janë një famije shumë e lumtur dhe shpesh herë organizojnë lojra të ndryshme me fëmijët për t’u argëtuar. Se fundmi Georgina Rodrigues ka publikuar një foto në “Instagram”, ku shihet me Ronaldon dhe fëmijët e tij në një pishinë. Pa dashje ajo […]

Në një intervistë për “Mes Yjesh” në Rtv Ora Me Ronaldo Sharkën, Xhensila Pere u pyet për “prezantuesen më kot” në Shqipëri, pyetje të cilës fillimisht iu përgjigj me “më tepër se prezantueset, janë formatet e gabuara”. Ajo e quan Alesian të bukur, por jo të përshtatshme si moderatore në rubrikën “E diella proces”. “Alesia […]

Në “Një ditë me Dojnën” këtë të shtunë kanë qenë të ftuar vëllezërit Donald dhe Romeo Veshaj. Në një intervistë pa doreza me autoren dhe moderatoren Dojna Mema ata i kanë rrëfyer të gjitha. Gjatë bisedës Romeo ka folur për eksperiencën e tij në Akademinë e Arteve. Ai ka treguar se të gjithë futen atje […]

Dikush do të thoshte se myslimanët në Turqi e kremtojnë lutjen e Ramazanit plot stil. Por një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një xhami në qytetin e Smirne në brigjet e Egjeut. Në vend të lutjes së hoxhës, nga minarja e kësaj xhamie u dëgjua kënga e serialit të famshëm “La casa de papel”, […]

Gigi Hadid, në pritje të ëmbël, gjatë një videoje live në Instagram me artisten e makeup-it të Maybelline, Erin Parsons, tregoi  se u paraqit në sfilatë në javën e modës pak kohë pasi zbuloi se ishte shtatzënë. “Janë kaq qesharake gjërat që shoh në internet. Njerëzit mendojnë që unë i harkoj vetullat shumë, por nëse […]

Këngëtarja e njohur ndërkombëtarisht Britney Spears ka ndarë së fundmi një postim me ndjekësit e saj në “Instagram” ku shihet në rininë e saj. Ajo shprehet se dikur është ndjerë si rosaku i shëmtuar. Mbante bajluke për të mbuluar ballin e saj sepse nuk i pëlqente ta ekspozonte dhe dhëmbët e saj nuk i kishte […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background