Showbizz

Pritjes së ëmbël i erdhi fundi,ditën e sotme Princ Leka dhe bashkëshortja e tij Elia Zaharia janë bërë prindër për herë të parë të një vajze. Elia ka lindur në maternitetin Mbretëresha Geraldina  dhe mësohet se çifti ka vendosur  që vogëlushen ta pagëzojnë me emrin Geraldina. Mësohet se gjendja shëndetësore e Geraldinës dhe mami Elias […]

0 0

October 21, 2020

Reperi  S4MM, pas një historie të gjatë dashurie me Filis, vendosi të kurorëzojë dashurinë e tyre në një festë private dhe modeste. S4MM është treguar gjithmonë i rezervuar përsa i përket jetës personale.  Por, së fundmi, ai ka vendosur t’i surprizojë të gjithë fansat, duke postuar në Instagram një foto krah bashkëshortes. “Pa shqetësime, pa […]

Dj Sardi, i njohur gjerësisht në jetën e natës dhe jo vetëm, së fundmi është bërë kryefjala e mediave për shkak se është në një lidhje, identitetin e së cilës ende nuk e ka zbuluar. Por, në një intervistë me autorin dhe moderatorin e “Ora Verore”, Ronaldo Sharka, Sardi Shehu zbuloi më shumë për të […]

Pasi dogji rrjetin me “Madonna” dhe “PP” në bashkëpunim me Kidën, Mozzik është gati t’i vërë sërish flakën rrjetit e të thyejë të tjera rekorde. Vetëm pak minuta më parë, reperi ka paralajmëruar projektin e ri i cili do të jetë pjesë e albumit të tij “MozzArt”. Kënga do të titullohet “Baby” dhe për të […]

Kelly Preston, aktorja dhe gruaja e John Travoltës, ka vdekur në moshën 57 vjeç. Lajmin e trishtë e njoftoi Travolta në Instagram: “Gruaja ime e bukur Kelly ka humbur betejën e saj dy-vjeçare me kancerin e gjirit. Ajo luftoi një luftë kurajoze me dashurinë dhe mbështetjen e kaq shumë njerëzve.” Çifti ishte martuar prej gati 29 […]

Pavarësisht situatës së krijuar muajve të fundit, artistët shqiptarë duket se nuk e kanë ndërmend të ndalen. E këtë herë është fjala për reperen e njohur Tayna, e cila u bë e ditur se ka arritur kontratë me ‘Sony Music’ me bazë në Gjermani. Lajmin e ka konfirmuar vet artistja përmes një postimi të ndarë […]

Aktorja Naya Rivera nga seriali famshem Glee është zhdukur dhe mendohet ka vdekur. Të merkuren ajo me të birin kishin marrë me qera një skaf ne nje liqen ne Kaliforni. Gjatë marrjes në pytje së 4 vjeçarit,ai ka thënë se mamaja ishte zhytur në ujë dhe s’kishte dalë më. Shume figura te njohura kane bere […]

Ozan Guven, aktori që njihet nga shqiptarët me rolin e Rustem Pashait në serialin “Suejmani i Madhërishëm”, ëshë akuzuar nga e dashura e tij Deniz Bulutsuz, se e ka rrahur brutalisht. Sipas saj dhuna ka ndodhur në shtëpinë e tij në Stamboll. Pasi përfunduan një darkë në restorant, ata shkuan tek shtëpia e miqëve të […]

Këngëtari Kanye West mund t’i ketë “mprehur dhëmbët” shumë shpejt duke menduar se bashkëshortja e tij Kim Kardashian është tashmë një miliardere. Por revista prestigjioze Forbes ka mendim ndryshe. Revista e cila harton listat  njerëzve më të pasur sipas kategorive dhe në përgjithësi, pretendon se personaliteti i famshëm televiziv Kim Kardashian është ekzagjerues dhe nuk […]

Aktori i njohur i Broadway Nick Cordero, i cili ka qëndruar rreth një muaj në kujdes intesiv, ka ndërruar jetë nga koronavirusi. 41-vjeçari vdiq ditën e diel dhe lajmin e ka dhënë vetë gruaja e tij, Amanda Kloots përmes një postimi në “Instagram”.  “Zemra ime është e thyer pasi nuk mund ta imagjinoj jetën tonë […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background