Muzike

Page: 7

Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti prej vitesh vazhdon karrierën e saj në SHBA, pa lenë mënjanë dhe jetën publike që ka në Shqipëri. Së fundmi ajo ka publikuar një këngë të re, që nuk është produksioni i saj, por një risjellje e këngës italiane “Su di noi” e kënduar nga Pupo. sëbashku me këngën ajo ka […]

Lady Gaga para pak javësh bëri bujë botërore me debutimin në kinematografi me filmin “A Star Is Born”. Por buja mediatike nuk mbaron me kaq për artisten amerikane. Ajo është akuzuar nga fansat pasi ka kryer një produksion në bashkëpunim me këngëtarin R. Kelly. Mbi këtë të fundit peshojnë një sërë akuzash për abuzim seksual. […]

Evi Reçi ka disa kohë që i ka munguar skenës shqiptare për shkak të angazhimit të saj si gazetare në shtetin Italian. Së fundmi, ajo foli për një nga emisionet shqiptare si e ftuara e ditës, ku tregoi se tashmë do të rikthehet me një projekt muzikor të ri. Përveç faktit që kemi kohë pa […]

Labeli i njohur kosovar,Babastars, duket se po shkon drejt shpërbërjes. Cozman lajmëroi ditën e djeshme se po largohej nga grupi.“Nuk po mundem më me këta repera, repera fallso.S’ishin asgjë.” deklaroi reperi për mediat.   View this post on Instagram   Me Sinqeritetin Ma Tmadh si prej dites t’pare, Ur Boy Cozman 🙌🏻💯 A post shared […]

Lajme të këqija për ata që në vitet 2000 kanë qenë adoleshent, dhe kanë idhull Britney Spears. Këngëtarja amerikane ka vendosur të shkëputet nga muzika për një afat kohor të pacaktuar. Kjo shkëputje vjen si pasojë e sëmundjes së të atit. Ky i funidt po vuan një sëmundje që po i rrezikon jetën, dhe Britney shpreh […]

Shume këngëtarë të famshëm ndërkombëtarë kanë treguar për fansat se 2019-ën do ta nisin me projekte të reja muzikore. Ka madje nga ata që kanë nisur meme-t, pasi fansat i ngacmojnë shumë për detaje lidhur me albumin. Rihanna është një ndër to. Duket se viti që po vjen do të jetë viti i mbushur me […]

Ditë të mira duket se po vijnë në drejtim të Demi Lovatos, e cila nëpërmjet një postimi të bërë pak orë më parë në ‘Instagram’, ka zbuluar e entuziazmuar se është nominuar për një çmim “Grammy” për projektin muzikor “Fall In Line”. Ajo dhe Christina Aguilera konkurrojnë për bashkëpunimin më të mirë muzikor përballë Backstreet […]

Ed Sheeran ka fituar afërsisht 1 milion pound në ditë gjatë 2018, duke thyer rekordin botëror të fitimit më të madh nga koncertet live në një vit. Këngëtari, 27 vjeç, numëron plot 342 milion pound 12 muajt e fundit, duke ja kaluar dhe mikeshës së tij Taylor Sëift e cila fitoi këtë vit 244 milion pound […]

Flori Mumajesi është rikthyer fuqishëm këtë vit në muzikë, madje çdo muaj paska ndërmend të na sjelli këngë të reja. Akoma nuk ka kaluar një javë që nga përfundimi i festivalit “Kënga Magjike”, ku kompozitori i njohur triumfoi me “Plas” duke marrë çmimin e parë, por menjëherë ka filluar puna për të lançuar hitin e […]

“Shape of you” e Ed Sheeran është një ndër këngët më të suksesshme të këngëtarit, por dhe ndë më të pëlqyera, të cilën njerëzit në mbarë botën nuk lodhen aspak së dëgjuari.Teksti romantik me pak nota erosi, ndërlidhet me melodinë ritmike në mënyrë të shkëlqyer. Pak nga pak, kënga po bën plot një vit që […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background