Muzike

Page: 5

Një pulovër e veshur nga vokalisti i grupit ‘Nirvana’, Kurt Cobain, si dhe artikuj të rrallë nga David Bowie, Elvis Presley, Madonna dhe artistë të tjerë do të shiten në ankand në New York si dhe online, duke nisur nga e premtja, 25 tetor. Cobain e veshi pulovrën gjatë koncertit të Nirvanave në MTV ‘Unplugged’, […]

Albumi i radhës i Kanye West, ‘Jezus is King’ del më 25 tetor. Reperi e ka dhënë lajmin në Twitter, por kjo është hera e tretë që ai lajmëron daljen e albumit pasi në fillim ishin lajmëruar datat 27 e më pas 29 shtator. Ky do të jetë një album që lartëson rikthimin e besimit […]

Lady Gaga ka rënë nga skena gjatë performancës së saj të fundit në Las Vegas. Ajo po mbahej në krahët e një fansi kur të dy rrëshqitën nga skena. Lady Gaga ftoi një fans të quajtur, Jack t’i bashkëngjitej në skenë dhe u hodh në krahët e tij. Por ai humbi kontrollin dhe të dy […]

Në një rrëfim mbi karrierën artistike, këngëtarja Aurela Gaçe, ka treguar një nga sfidat e vështira me të cilat është përballur në jetën profesionale, ku abuzimi me zërin dhe padija lidhur me teknikat e menaxhimit të tij, për pak i kushtuan karrierën “Gjatë kohës kur jetoja në Amerikë pata një problem vokal, pasi punoja shumë. […]

Asap Rocky ka folur në një intervistë të fundit lidhur me varësinë e tij. Reperi ka folur hapur duke thënë se është i varur ndaj seksit dhe nuk ndihet në siklet ta pranojë këtë. Më parë ai kishte thënë se kishte nevojë për një krevat 100. 000 dollarësh për shkak të orgjive në shtëpinë e […]

Elton John sapo ka publikuar biografinë e tij ‘Me Elton John’ ku pasi tregonte se si Sylvester Stallone dhe Richard Gere kishin qene gati të përfshiheshin në një konflikt fizik për Lady Dianën, ka lëshuar bombën e radhës. Ai shprehet se vitet e fundit Michael Jackson ishte një përson i bezdisshëm  për t’u patur pranë, […]

Dmx ka anulluar të gjitha koncertet për t’u rikthyer sërish në qendrën e rehabilitimit. Reperi ka patur një betejë të gjatë dhe të vështirë me varësinë ndaj kokainës, varësi që nisi në moshën 14 vjeçare kur mori edhe dozën e parë. Ai është burgosur disa herë për shkelje të lidhura me drogën dhe evazion fiskal. […]

Pas diagnostifikimit të babait të tyre me kancer të gjirit, dy motrat Beyonce dhe Solange Knowles kanë rezultuar negative në testimin për genin trashëgues që e shkakton sëmundjen. Ky  lloj mutacioni  krijon tek meshkujt një probalitetet më të lartë për kancer të prostatës, të pankreasit , melanomës dhe kancer të gjirit kurse tek femrat kancer […]

Pas trazirave lidhur me varësinë ndaj drogës, Demi Lovato po ndihet më afër Zotit se kurrë më parë. Këngëtarja ka bërë së fundi një udhëtim në Tokën e Shenjtë, Jeruzalem dhe është pagëzuar në lumin Jordan, në të njëjtat ujëra që u pagëzua dhe Jezu Krishti. E gjithë kjo eksperiencë i ka shërbyer këngëtares për […]

Pas ndarjes nga bashkëshorti pas 7 vitesh martesë në prill të këtij viti, Adele duket se është në një romancë me reperin Skepta. Dyshja janë parë të kalojnë gjithnjë e më shumë kohë bashkë që nga koha kur këngëtarja e kishte ndihmuar reperin në organizimin e 37 vjetorit të tij në Londër. Adele ka një […]


Current track

Title

Artist

Background