Muzike

Page: 5

Tuna Sejdiu lançoi hitin e saj të ri, pas tre viteve pushimi. Kënga quhet “Chonga”, dhe sundohet nga ritme të forta verore. Që Tuna do rikthehej fuqishëm, nuk na bënte përshtypje. Ajo që na ka habitur pak ka qenë reagimi I Dafina Zeqiri. Siç dihet vajzat kanë pasur shoqëri të fortë, derisa u larguan për […]

Gushti si duket do të jetë muaji i produksioneve ndërkombëtare, dhe ne i mirëpresim me duar të hapura. Nga legjendarët e rock, deri te Pop që nuk mungon kurrë, këto janë albumet më të reja që do të publikohen. Nicki Minaj, Queen – 10 Gusht Krahas bashkëpunimeve të saj të shpeshta me artistë të tjerë, […]

Tashmë Instagrami i Tunës i dedikohet vetëm këngës së re dhe pak ditë më parë, nëpërmjet një postimi, të gjitha mediat rozë aluduan se kënga e re do të titullohet “Nuk ka limit”. Por në fak të gjithë qenkemi gabuar. Kemi 3 vite që presim një  këngë të re nga Tuna dhe këto ditët e […]

Që ka guxim të madh, e ka treguar jo vetëm me projektet e saj muzikore por dhe në daljet publike. Australiania jonë e preferuar, Iggy Azalea, këtë herë ka vendosur të shfaqet më sexy se kurrë. Me një çantë ngjyrë jeshile neon, dhe një palë taka në të njejten nuancë, por asgjë tjetër veshur, ajo […]

“Keke, do you love me? Are you riding?” kemi gjithë verën që dëgjojmë. Madje ka dhe disa për nesh që kemi guxuar dhe kemi bërë video duke kërcyer këngën. #InMyFeelings është hashtag-u më i përdorur i momentit, ku fansat e hitit të kënduar nga Drake, publikojnë sfidën e tyre të kërcimit në rrjetet sociale Kaq […]

Mbrëmjen e djeshme janë ndarë çmimet e Radio Disney Music Awards, dhe gjejeni kush ka rrëmbyer plot dy çmime të rëndësishme? Po, po! Bukuroshja jonë Bebe Rexha ka fituar si “Artistja më e mirë e re”dhe “Kënga më e mirë country”. Çmimet e marra mbrëmjen e djeshme janë dy vlerësime të jashtëzakonshme, të cilat vlerësojnë […]

Mijëra fansa kishin mbushur stadiumin dhe po prisnin Ritën, e cila, edhe pse kishte nisur një shi i rrëmbyeshëm, doli në skenë dhe dhuroi spektakël sikur asgjë nuk po ndodhte. Kjo i ka elektrizuar më shumë fansat e këngëtarës të cilët kanë kënduar me të gjatë gjithë kohës. Ngjarja ka ndodhur pikërisht në Glasgow, ku […]

Bukuroshja jonë me origjinë kosovare, Dua Lipa po gëzon suksesin e merituar. E si të mos i mjaftonin gjithë këto hite e çmime, këngëtarja ka arritur dhe një renditje impresionuese ne Billboard. Nga 100 klipet më të mira të shekullit të 21, Dua Lipa është renditur e 74 me klipin e saj të “New Rules”. […]

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram, Tuna Sejdiu na ka lënë të kuptojmë se do të rikthehet shumë shpejt në skenën e muzikës shqiptare me nje produksion të ri. Bëhet fjalë për një grup fotosh, të cilat plotësojnë puzzle-in ku në mes shfaqet diçitura “Nuk ka limit jo..”. Të jetë ky titulli i këngës […]

Era Istrefi vazhdon në rrugëtimin drejt suksesit ndërkombëtar, dhe me ç’shohim hapat që po hedh po e çojnë çdo ditë e më tepër afër qëllimit të saj. Pas triumfit artistik në Kampionatin Botëror Rusi 2018, ajo lançoi këngën me ritme xhamajkiane “Prisoner”, e cila u prit shumë mirë nga publiku dhe mediat e huaja. Por […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background