Muzike

Page: 4

Në koncertin e zhvillur në Las Vegas, Miley Cyrus u kërcënua nga një fans i fiksuar në mes të turmës. 42-vjeçari u pa në turmë nga bodygardët e Mileyt, të cilët thirrën policinë që ta arrestonin. Sipas mediave, fansi i tha ekipit të këngëtares se ka për mision jete të lërë Mileyn shtatzënë. Ai ndodhet […]

Reperi amerikan Tekashi 6ix9ine, emri i vërtetë i të cilit është Daniel Hernandez, po gjykohet aktualisht në Gjykatën e New Yorku-t për armëmbajtje pa leje, sulm me armë dhe pjesëmarrje në banda kriminale. Por 23 vjecari i ka befasuar të pranishmit në gjykatë me deklaratat e tij duke pohuar se në bandën  “Bloods” është e […]

Më 15 nëntor pritet të dalë albumi i ri i shumëpritur i këngëtares, Celine Dion. ‘Courage’ do të titullohet albumi, 3 këngë të të cilit janë publikuar tashmë. ‘Kurajë’ duket se është edhe fjala çelës për artisten kanadeze e cila 3 vjet pas largimit nga jeta të bashkëshortit, Rene Angelil, është shprehur se e ndjen […]

Ditën e sotme Reperi Capital T do të mbajë koncertin e tij gjigant ‘Time Capsule’ në ‘Sheshin Nënë Tereza’, në Tiranë. ‘Time Capsule’ do të titullohet projekti për shkak të ‘udhëtimit në kohë’ që të gjithë do të bëjnë me këngët e Capital T që prej fillimeve të karrierës së tij. Por duket se të […]

Kanë kaluar më shumë se dy  dekada që kur Tupac Shakur është ndarë nga jeta në ngjarjen që ndodhi në Las Vegas, por gjithsesi ndër vite kanë ekzistuar teori konspirative që pretendojnë se reperi është gjallë. Së fundmi është publikuar një video në YouTube  në të cilën pretendohet se Tupac po jeton i fshehur dhe […]

Pasuria e reperit Mac Miller që humbi jetën nga overdoza vitin e kaluar, llogaritet në shumën 11.3 milionë dollarë dhe do të ndahet mes miqve dhe familjarëve të tij. Reperi kishte lënë një testament paraprak ku specifikonte në mënyrë të detajuar se si do të ndahej pasuria miliona dollarëshe mes peronave më të afërt në […]

Diva botërore e muzikës, Beyonce, ka surprizuar fansat me publikimin e dokumentarit ‘Making the gift’, i cili përfshin momente gjatë përgatitjes së albumit të saj ‘The Lion King’ të cilin e solli bashkë me filmin. Këngëtarja ka ndarë në dokumentar disa nga momentet e përditshmërisë ku shfaqet me binjakët pranë saj Blue Ivy-n dhe bashkëshortin. […]

10 vjet pas shpërbërjes së një prej grupeve më të famshme femërore në botë, ‘Pussycat Dolls’, do të kemi më në fund një rikthim të tyre. Nicole Scherzinger, ka nënshkruar një marrëveshje miliona paundëshe për t’iu bashkuar vajzave të grupit të famshëm në një tur të jashtëzakonshëm botëror. Flitet madje se vajzat janë duke regjistruar […]

Ashtu si të gjithë, as Rihanna nuk i ka shpëtuar magjepsjes nga Lizzo. Në show-n e linjës së saj të të brendshmeve ‘Savage X Fenty’, në Javën e Modës në NY, këngëtarja dhe sipërmarrësja në fushën e modës ka pranuar se e vlerëson këngëtaren  e  ‘Truth Hurts’ . ‘ Oh Zot, e dua Lizzo. Ajo […]

Këngëtari puertorikan, Ozuna, hyn në rekordet Guiness për vitin 2020 Këngëtari ka marrë 4 cmime guiness  për arritjet e tij në muzikë Si artisti që ka qëndruar  më shumë javë në krye të klasifikimit në Billboard për albumet më të mira latine, si artisti me më shumë video që kanë kapur  1 miliard klikime në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background