Muzike

Page: 3

Filloreta Raçi, ose siç njihet me emrin e artit, Fifi, më 8 mars në Ditën e Gruas supozohej të performonte në koncert në kryeqytetin britanik, Londër. Por, këngëtarja nuk do të jetë para adhuruesve të saj pasi i është refuzuar viza drejt Britanisë së Madhe. “Shqiptarët e mi të dashur në Londër. Me keqardhje dua […]

Festivali “Beozivija 2019”, i zhvilluar në Serbi”, ka zgjedhur edhe këtë vit përfaqësusesin për në Eurovision Song Contest 2019. Pas një gare të fortë dhe një votimi surprizë, fitueses është shpallur Nevena Bozovic, këngëtarja nga Kosova, me këngën “Kruna” që në shqip përkthehet “Kurora”. Vendlindja e artistes mendohet të jetë shkaku që ajo u votua […]

Jeni gati për rikthimin e fuqishëm të Elvana Gjatës? Këngëtarja Elvana Gjata sapo ka publikuar këngën e saj më të fundit të titulluar “Tavolina e Mërzisë”. Le të flasim pak për look-un e saj në këtë këngë. Elvana si pothuajse gjithmonë, vendos që talentin e saj ta shpërfaqë vetëm e vetëm përmes zërit. Në klipin […]

Kënga e fundit e Bebe Rexhës nxiti shumë polemika për shkak të përmbajtjes së saj. Por duket se babai i saj, Flamur Rexha, nuk ka qenë dakord me videoklipin e Bebes duke e konsideruar një turp. Në një mesazh privat, ai i ka kërkuar vajzës së tij të ndalojë publikimin e ‘pornografive’ dhe se ndihet […]

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka publikuar këngën e saj të re. ‘Last Hurrah’ quhet produksioni më i fundit i Bebes. Në këtë klip Bebe vjen me skena të ‘nxehta’ dhe duket më në formë se kurrë me format e saj trupore bombastike.Këngëtarja kishte ditë që e paralajmëronte ardhjen e këngës, këngën në […]

Këngëtari Gjon’s tears, është ende në hapa e tij të parë dhe sapo ka nxjerrë projektin e ri muzikor, të titulluar “Babi”. Gjon Muharremaj, i lindur në Zvicër nga prindër shqiptarë, nuk është i panjohur për publikun e vendit tonë. Që i vogël ai ka qenë pjesë e televizionit, si pjesmarrës në një nga talent […]

Ardian Bujupi do të vijë së shpejti me një bashkëpunim ‘bombastik’. I ftuar në “Why Not”nga Roza Lati, ai ka rrëfyer se në projektet e radhës është një këngë me këngëtarin latin, Farruko. Në fakt bëhet fjalë për remixin e këngës “Çika çika”, dhe projekti del në 22 shkurt. “Unë dëgjoj shumë muzikë latine. Me […]

Bashkia e Prishtinës ka lajmëruar se do të realizoj një koncert për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ata kanë bërë të ditur dhe shumën që do të paguhen këngëtarët që do të marrin pjesë në koncert, dhe bëhet fjalë për një shumë relativisht të vogël, duke pasur parasysh se sa paguhen nëpër koncerte private këta […]

E palodhshme Bebe Rexha. Me hite të njëpasnjëshme dhe pasi shkëlqeu së fundmi në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve muzikore, “Grammy Awards”, këngëtarja shqiptare ka dhënë edhe një lajm të mirë për fansat e saj. Nëpërmjet një postimi në Instagram, 29-vjeçarja ka bërë të ditur se më 15 shkurt do të publikojë […]

Hiti më i fundit i Ariana Grande “Break with your grilfriend, I’m bored” po çmend të gjithë rrjetin. Në fakt të gjitha projektet e saj muzikore të fundit, janë duke bërë bujë njëri pas tjetrit. “Break about with your girlfriend, I’m bored” nuk pëlqehet vetëm prej muzikës sensuale dhe tekstit tejet interesant, por dhe prej […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background