Muzike

Page: 2

Adele ka rimarrë fronin si këngëtarja më e paguar e vitit duke mundur Ed Sheeran, i cili tanimë renditet thjesht një pozicion më poshtë. Sipas listës së publikuar nga revista “Heat”, Ed Sheeran mban vendin e dytë me 94 milionë paund ndërsa në atë të tretin renditet aktori Daniel Radcliffe me 87 milionë paund. 30-vjeçarja […]

Listës së vajzave të talentuara që përfaqësojnë talentin shqiptar në botë do ti bashkohet dhe një tjetër këngëtare. Amanda Ava Koçi, me emrin e artit Ava Max, është artistja e rradhës që po bëhet çdo ditë e më e famshme, në Europë e jo vetëm. E lindur në Wisconsin të Amerikës dhe me prindër shqiptarë […]

Gjiko para disa muajsh nxorri në treg produksionin e tij më të ri  në bashkëpunim me Skerdin, të titulluar “Si Bugatti”. Shumë titull origjinal, ëndrra e një femre të krahasohet me një makinë. Nejse, ç’rëndësi ka për aq kohë sa është e shtrenjtë. Kënga u dëgjua masivisht, dhe u pëlqye nga publiku, më tepër për […]

Fituesja e mbrëmjes së djeshme të AMAs, mund të themi me plot gojën, ishte Taylor Swift, e cila theu dhe rekordin e mbajtur nga Whitney Huston si femra më me shumë çmime në të gjithë historinë e AMAs. E çuditshme në fakt, duke marrë parasysh që Taylor ka qenë një ndër këngëtaret më pak aktive […]

MTV American Music Awards u mbajt mbrëmjen e djeshme në “Microsoft Theater”, Los Angeles. Ishte një natë e mbushur me surpriza të bukura, në celebrim të humanizmit dhe muzikës së mirë. U mbajt një tjetër përkujtimore për Aretha Franklin. 21 pilots i vunë flakën skenës, në kuptimin e parë të fjalës. Ata vunë në zjarr […]

Suksesi i Rita Orës në tregun ndërkombëtar nuk ndalet. Ylli i muzikës ka njoftuar se do të jetë prezantuesja e American Music Awards 2018. Lajmi vjen pak pasi Rita vendosi rekord të ri në historinë e chart-eve muzikore angleze. Një nga eventet më të mëdha muzikore që do zhvillohet sonte në ABC do të moderohet […]

Rona Nishliu nëpërmjet një Instastory na zbuloi se po punon fort që Kosova të jetë pjesë e Eurovizion. Këtë javë është mbajtur në Spanjë Kongresi “OGAE”, ku Rona Nishliu ishte e ftuar dhe arriti të hynte në histori si këngëtarja e parë shqiptare e cila mori pjesë në këtë kongres ku edhe mbajti një fjalim […]

Një fushatë festive dedikuar John Lennon, do të lançohet nga Yoko Ono. Më 9 tetor, ditën e lindjes së John, Yoko do të publikojë librin “Imagine Yoko Ono”, që tregon gjenezën e albumit legjendar “Imagine”. Kënga “Imagine” është publikuar më 11 tetor 1971 , dhe pikërisht më 11 Tetor të këtij viti Toko do të […]

Rikthehet në tregun muzikor reperi Lil wayne, me albumin e tij më të ri pas 6 vitesh heshtje. Presidenti i shtëpisë diskografike “YMCMB” është shprehur shumë i lumtur pasi më në fund është konfirmuar se albumi i tij i shumëpritur ka datën e publikimit. “Kjo që do të dëgjoni është puna ime e katër, pesë, […]

Këngëtarja Celine Dion ka njoftuar se performancat e saj në “Pallatin Cezar” në Las Vegas janë drejt fundit. Me anë të një njoftimi në Facebook, 50-vjecarja lajmëroi ndjekësit se shfaqja e fundit do të jetë me 8 qershor 2019. “Kam ndjenja të përziera për shfaqjen e fundit. Las Vegasi është kthyer në shtëpinë time dhe […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background