Muzike

Janë shpallur nominimet për Grammy Awards 2020 por duket se ky ka qenë vërtet viti i Lizzo. Këngëtarja e hitit ‘Truth Hurts’, kryeson nominimet këtë vit, duke shënuar 8 të tilla, përfshirë Albumi më i mirë, Kënga më e mirë dhe Artisti i ri më i mirë. Krahas Lizzo, artistë të tjerë që janë nominuar […]

Bebe Rexha do të jetë bashkëprezantuese krah Alicia Keys në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘Grammy Awards 2020’. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja me origjinë shqiptare, përmes një postimi në Instagram. Nominimet do të shpallen sonte dhe eventi do të transmetohet në të gjithë botën. Ceremonia e madhështore e “Grammy Awards” do […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare është shpallur artistja e javës nga prestigjosia “Rolling Stone”. Ajo ka patur një 2-vjeçar më se të suksesshëm në karrierën e saj duke lançuar hit pas hiti që nga “New Rules” me të cilën u vlerësua me çmim “Grammy” tek “IDGAF”, “One Kiss” me Calvin Harris që kryesoi chart-et britanike. Dua […]

Kanye West është plot surpriza. Ajo e radhës ka të bëjë sërish me muzikë, veçse këtë herë risia do të jetë një zhanër tjetër pasi për herë të parë reperi do të publikojë operan e tij. Ai ka lajmëruar në Tëitter se opera, Nebuchadnezzar, do të mbahet  në Hollywood Bowl, këtë të dielë, në 24 […]

Yllit të muzikës pop Ariana Grande, i është dashur të ndërpresë turneun ‘Sweetener’, në mënyrë që t’i përkushtohet shëndetit. Përmes një postimi në Instagram këngëtarja zbuloi për fansat se ka përjetuar dhimbje të mprehta që kur performoi në Londër. Ajo tha se zëri i saj tingëllon mirë, por për shkak të shqetësimeve shëndetësore nuk mund […]

Të dëgjosh Adelën ndërsa nget makinën në trafik, mund të reduktojë stresin dhe të mbajë të shëndetshme zemrën, thonë shkencëtarët. Shkencëtarët e dy universiteteve në Brazil bashkëpunuan me Universitetin Oxford Brooke dhe Univesritetin e Parmës në Itali.për të studiuar një ngrup femrash që ngisnin makinën në rrugët e Brazilit. Në testin e parë, ato e […]

Eneda Tarifa, është rikthyer pas 11 vitesh në festivalin “Kënga Magjike”, si pasojë e disa mospajtimeve që ka pasur në të kaluarën, gjëra këto tejet të shpeshta në gara të tilla. Për herë të fundit në këtë kompeticion, këngëtarja u shfaq në vitin 2008 ku mori pjesë me këngën “Zëri Im” dhe fituese u shpall […]

Ylli i Hollywood-it ka marrë atë çfarë meritonte për kontributin e saj të gjatë si aktore në industrinë e filmit. Mbrëmjen e kaluar Jennifer Aniston u nderua me çmimin e ikonës në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të “People’s Choice Awards” në Los Angeles. Çmimi i’u dha aktores nga miku dhe kolegu i saj Adam […]

Çorapet me gurë që Michael Jackson veshi për ‘moon ëalk-un‘ e tij të parë, dalin në ankand për 1 milion dollarë. Ato ishin pjesë e koleksionit të aktorit Frank, që ishte njëherësh edhe menaxheri i yllit të popit. Çorapet janë nxjerrë në ankand nga gruaja e tij, duke qenë se Frank vdiq në 2011 dhe […]

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve për më të mirët e muzikës nga kanali i njohur muzikor, MTV. Eventi i Europe Music Aëards (EMA) është mbajtur në Sevilla të Spanjës ku dy janë shqiptaret që kanë arritur të triumfojnë, Ava Max dhe Loredana. Ava Max është shpërblyer nga MTV si artistja […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background