Movies

“Yedinci Kogustaki Mucize” ose në shqip “Mrekullia në qelinë e 7”, është një prodhim turk për të cilin po flasin të gjithë kohët e fundit. Suksesi nuk ka ardhur më kot, pasi ky film tregon një histori shumë prekëse të një babai të sëmurë me vajzën e tij. Ky film është renditur ndër më të […]

Drilon Hoxha kishte njoftuar prej kohësh se përgjatë muajit Mars do të shfaqej premiera e filmit të tij në të ri, “Shkëmbimi” kinema. Por për shkak të masave drastike të marra nga qeveria shqiptare si masa parandaluese kundër përpapjes së Covid-19, premiera e filmit “Shkëmbimi”, do të shtyhet. I konaktuar nga Blitz.al lidhur me faktin […]

Prokurorët e Los Angelesit kanë ngritur katër akuza të reja për krime seksuale kundër Harvey Ëeinstein.Disa orë pasi manjati i filmit, mbërriti në një sallë gjyqi në Manhattan të hënën (6 janar), prokurorja në qarkun e Los Angeles, Jackie Lacey, mbajti një konferencë për shtyp në Kaliforni për të njoftuar se Ëeinstein po përballet me […]

Pas fitores në Golden Globe, Joaquin Phoenix konsiderohet si favorit edhe për çmimet Oskar si aktori më i mirë protagonist. Ndërkohë filmi ‘Joker’ është në listën e Akademisë për grimin më të mirë, por duket se Phoenix ka qenë një makth i vërtetë për artistët e make up-it në sheshxhirim. Sipas site-it Next Best Picture, […]

“Bashkë me erën”, mbush 80 vjeç. Filmi ikonik me Klark Gable dhe Vivien Leigh, u shfaq për të parën herë më 15 dhjetor 1939 në Atalanta. Nisja e xhirimeve për filmin, u vonua në fakt për thuajse dy vjet, mbi të gjitha për shkak të mosgjetjes së një aktoreje të përshtatshme për rolin e Rossella […]

Disney është mbajtëse absolute e rekordeve për fitime në kinema këtë vit, ndërsa tani është bërë edhe studioja e parë që i fitoi mbi 10 miliardë dollarë në kinema në mbarë botën vetëm në një vit. Kjo shifër e pabesueshme u arrit falë hitit të animuar “Frozen 2”, i cili po shfaqet vetëm gjatë tri […]

Së shpejti do të kemi një film biografik edhe për Michael Jacksonin, por pa akuzat që aq shumë rënduan mbi të. Producenti i ”Bohemian Rapsody”, Graham King, e ka nisur tashmë projektin e ri dhe po studion trashëgiminë e mbretit të popit për të realizuar një film kushtuar jetës dhe arritjeve të tij muzikore. Skenari […]

‘Joker‘ mund të rikthehet sërish nga Warner Bross. Sipas Hollywood reporter, regjisori i filmit, Todd Philips, është në bisedime për të sjellë vazhdimin e filmit i cili pritet të ketë sërish si protagonist, aktorin Joaquin Phoenix. Edhe më parë produksioni ishte shprehur i hapur për të sjellë një vazhdim të filmit kaq shumë të diskutuar. […]

Ende nuk është konfirmuar nga “Universal Studios” por mendohet se produksioni i “Fast & Furious” do të sjellë sërish Paul Walker në serinë e 9-të të tij me rolin e famshëm të Brian. Sigurisht që aktori i ndjerë do të rikthehet si hologram ashtu siç ka ndodhur edhe në serinë e fundit megjithatë kjo mbetet […]

E vështirë për t’u besuar por Jennifer Lopez nuk është paguar asnjë qindarkë për filmin ‘Hustlers’.  J.Lo s’u pagua fare. “Gjërat që bëj, i bëj sepse dua. Nuk fitova gjë nga ‘Hustlers,’” tha ajo për GQ. “E bëra falas dhe shërbeva si producente. Unë mbështetem te vetja. Ja kush është Jenny From the Block. Bëj […]


Current track

Title

Artist

Background