Movies

‘Joker‘ mund të rikthehet sërish nga Warner Bross. Sipas Hollywood reporter, regjisori i filmit, Todd Philips, është në bisedime për të sjellë vazhdimin e filmit i cili pritet të ketë sërish si protagonist, aktorin Joaquin Phoenix. Edhe më parë produksioni ishte shprehur i hapur për të sjellë një vazhdim të filmit kaq shumë të diskutuar. […]

Ende nuk është konfirmuar nga “Universal Studios” por mendohet se produksioni i “Fast & Furious” do të sjellë sërish Paul Walker në serinë e 9-të të tij me rolin e famshëm të Brian. Sigurisht që aktori i ndjerë do të rikthehet si hologram ashtu siç ka ndodhur edhe në serinë e fundit megjithatë kjo mbetet […]

E vështirë për t’u besuar por Jennifer Lopez nuk është paguar asnjë qindarkë për filmin ‘Hustlers’.  J.Lo s’u pagua fare. “Gjërat që bëj, i bëj sepse dua. Nuk fitova gjë nga ‘Hustlers,’” tha ajo për GQ. “E bëra falas dhe shërbeva si producente. Unë mbështetem te vetja. Ja kush është Jenny From the Block. Bëj […]

Ish-menaxheri i legjendës Michael Schumacher, i ka habitur të gjithë me pretendimin se gruaja e legjendës së Formula1, Corinna po fsheh të vërtetën nga aksidenti i tij në ski. Sipas “The Sun“, Willi Weber ka thënë se Corrina po mundohet ta pengojë atë që të shikojë mikun e tij pasi ka frikë se mos e vërteta […]

Më shumë se 60 vjet pas vdekjes, James Dean do të rishfaqet në një film falë efekteve speciale, që do të rikrijojnë imazhet e aktorit amerikan, njoftoi kompania filmike Magic City Films. Në këtë film artistik me metrazh të gjatë, “Në kërkim të Xhekut”, që do të nisë xhirimet së shpejti, varianti i rikrijuar i […]

Fansat e serialit të famshëm ‘Friends’ mund të argëtohen së paku edhe me një episod. Të gjashtë aktorët kryesorë të serialit ikonik do të rikthehen me një episod dy orësh të veçantë për të nderuar një nga regjisorët e shfaqjes. Episodi special i serialit komik që ka argëtuar publikun për afro një dekadë, pritet të […]

“Game Of Thrones” do të rikthehet me një tjetër emër dhe të tjera ngjarje. Personazhet kryesore të serialit të famshëm do të bashkohen serish, por këtë herë në “House of the Dragon”. Rrjeti amerikan HBO njoftoi zyrtarisht vazhdimin e “Game of Thrones” nga George R.R. Martin dhe Ryan Condal, bazuar në seritë e “Fire and […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora është fotografuar në setin e xhirimeve për realizimin më të ri kinematografik, “Oliver Twist”. Fansat e Charles Dickens duhet të jenë shumë të emocionuar për përshtatjen më të re të kësaj novele që e modernizuar do të quhet thjesht “Twist”. Rita Ora do të jetë në rolin e Artful […]

Roli i Arthur Fleck-ut u ngjiz me Joaquin Phoenix në mendje. Aktori humbi 20 kg për rolin. Atij iu dha skenari në 2017-ën, dhe Phoenix mori edhe menidmin e mamasë së tij përpara se të firmoste për ta pranuar rolin. Phoenix tha se nuk iu referua asnjë prej karaktereve të mëparshme për rolin e tij […]

Ditën e djeshme kanë përfunduar xhirimet e serisë së 9-të të filmit “Fast and Furious”. Përmes një video në rrjete sociale aktori i njohur Vin Diesel i ka surprizuar fansat duke i treguar se pjesë e filmit do të jetë edhe këngëtarja dhe reperja e njohur Cardi B. Ndonëse Cardi B nuk kishte dhënë asnjë […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background