Highlights

Page: 7

Kylie Jenner ka shitur 51 për qind të aksioneve të biznesit të saj të kozmetikës. Ato janë tashmë nën zotërim të “Coty”, kompania e bukurisë që kontrollon “Gucci Beauty”, “Burberry” dhe “Miu Miu” në kategoritë e parfumeve dhe makijazheve. Ky veprim dëshmon se ky është vetëm fillimi për Kylie-n dhe perandorinë e saj të bukurisë, […]

Mbrëmjen e djeshme inagurimi i stadiumit të ri bëri bashkë politikanë dhe njerëz të medias, ndërsa kurioziteti për shtëpinë e re të kuqezinjve ishte shumë i madh. Një nga personazhet e njohur që e pa dje ndeshjen Shqipëri – Francë nga afër në “Air Albania” ishte edhe Arbana Osmani. Nën shoqërinë e Eduartit, ky i […]

Yllit të muzikës pop Ariana Grande, i është dashur të ndërpresë turneun ‘Sweetener’, në mënyrë që t’i përkushtohet shëndetit. Përmes një postimi në Instagram këngëtarja zbuloi për fansat se ka përjetuar dhimbje të mprehta që kur performoi në Londër. Ajo tha se zëri i saj tingëllon mirë, por për shkak të shqetësimeve shëndetësore nuk mund […]

Më në fund është mësuar arsyeja e udhëtimeve të shpeshta në Turqi të Genta Ismajlit. Këngëtarja jo vetëm po punon atje për një projekt të ri muzikor, por edhe sepse partneri i saj është pikërisht nga Turqia. “Prive.al” ka mësuar se ai quhet Husen dhe është biznesmen. Husen jeton mes Turqisë dhe Zvicrës ku ka […]

Halle Berry nuk ka mohuar akuzat që ka bërë kundrejt ish-partnerit të saj Gabriel Aubry që kanë dalë nga gjykata. Ish-çifti të cilët janë në gjyq që prej vitit 2011 duket se nuk kanë patur aspak një marrëdhënie të shëndetshme. Në dokumentat e gjykatës thuhet se Halle Berry ka akuzuar Aubry për incest. Fituesja e […]

Artisti i njohur Robert Berisha së fundmi ka dhënë një intervistë për “Glamour Zone” ku ka bërë disa deklarata që kanë habitur të gjithë. Ai u pyet rreth ndarjes me këngëtaren Nora Istrefi që u bë publike vetëm pak javë më parë dhe se çfarë marrëdhënie kanë ata me njëri-tjetrin tani. Roberti u shpreh se […]

Mark Zuckerberg ka festuar 16 vjetorin e njohjes me gruan. Mark dhe Prichilla janë takuar plot 16 vjet më parë falë ‘Facemash‘, një programi të shkollës që vetë Mark kishte krijuar . E besoni ose jo, pavarësisht fitimeve që Facebook i ka sjellë, Mark mendon se ky është programi më i mirë që ka krijuar […]

Të dëgjosh Adelën ndërsa nget makinën në trafik, mund të reduktojë stresin dhe të mbajë të shëndetshme zemrën, thonë shkencëtarët. Shkencëtarët e dy universiteteve në Brazil bashkëpunuan me Universitetin Oxford Brooke dhe Univesritetin e Parmës në Itali.për të studiuar një ngrup femrash që ngisnin makinën në rrugët e Brazilit. Në testin e parë, ato e […]

Noizyn nuk do ta shohim më vetëm si reper por edhe si aktor. Reperi i njohur do të vijë së shpejti si pjesë e një prodhimi kinematografik gjerman. Bëhet fjalë për filmin gjerman “Man from Beirut”, në të cilin luajnë edhe aktorët Blerim Destani dhe Xhevdet Jashari. Tashmë është publikuar trajleri i filmit dhe në […]

Kanë kaluar rreth 3 vite që kur Angelina Jolie dhe Brad Pitt vendosën t’i japin fund martesës së tyre, por edhe pas kaq shumë kohësh Angelina mban mëri. Burime pranë aktores hollivudiane konfirmuan për “Us Weekly” se Angelina mendon se faji për mosfunksionimin e martesës ishte krejtësisht i Pitt. Sipas 44-vjeçares ai e ktheu familjen […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background