Highlights

Page: 4

Vetëm 3 ditë më parë këngëtarja me origjinë shqiptare e famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, deklaroi se ka vendosur të udhëtojë drejt Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Bebe e ka mbajtur premtimin dhe pasi ka dhënë një koncert është nisur sot për në Shqipëri. Këngëtarja ka treguar me anë të videove të postuara në […]

Kënga Magjike po afron por pas ngjarjes tronditëse me tërmetin, duket se jo të gjithë artistët janë në gjendjen e duhur shpirtërore për të performuar. Besa Kokëdhima ka njoftuar në Instagram se ka vendosur të tërhiqet nga gara e “Këngës Magjike”. “Të dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se në këtë kohë tragjedie, pikëllimi dhe […]

Si shumë emra të tjerë publikë, edhe Lindita Halimi, mori iniciativën për të mbledhur fonde në ndhmë të të prekurve nga tërmeti. Fushata e saj në GoFundMe quhej “Lindita and friends for Albania,” por tani nuk është më i aksesueshëm dhe këngëtarja shpjegon pse vendosi të hiqte dorë. “E fshiva. Shumë dramë. Njerëzit po mendojnë […]

Me tragjedinë e tërmetit të 26 nëntorit, producenti i ‘Këngës Magjike‘, Ardit Gjebrea , kishte menduar ta shtynte finalen e festivalit të programuar për datat 4-5 dhe 7 dhjetor, por dy ditë qëndrimi në Thumanë, e kanë bërë të ndryshojë mendje. “Po flisja me një prej familjeve të prekura nga kjo dramë, famija Caci dhe […]

Prezantuesja Alketa Vejsiu ka qenë e ftuara speciale në emisionin live të Rai 1 pasditen e kaluar për të përcjellë situatën e shkaktuar nga tërmeti që ka prekur vendin tonë. E pyetur nga prezantuesja e njohur italiane Lorella Cucarini mbi ndjesitë dhe çka po përjetohet në vendin tonë, Vejsiu teksa po tregonte disa nga historitë […]

Papa Francesku është sensibilizuar me qytetarët e prekur nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë. Në një telegram drejtuar Presidentit Ilir Meta, Sekretari i Shtetit i Vatikanit, Kardinal Pietro Parolin thotë se Ati i Shenjtë po lutet për shpirtrat e atyre që vdiqën në katastrofë. Gjatë përshëndetjes nga sheshi Shën Pjetri në Vatikan, Papa ka […]

Tërmeti i fuqishëm prej 6.4 ballë që ka tronditur vendin ka sjellë reagime të shumta edhe nga shumë personazhe të famshëm. Një ndë to ka qenë edhe Dua Lipa ka shkruar pak fjalë për të treguar mbështetjen e saj ndaj Shqipërisë. Nëpërmjet një postimi në Instastory këngëtarja shkruan: “E shkatërruar pas këtij lajmi të tmerrshëm. […]

Mozzik dhe fondacioni i hapur nga ‘Fundjavë ndryshe’ në ‘GoFundMe’ kanë arritur që të mbledhin 1 milion dollarë brenda një dite për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmeti në Shqipëri. Janë mbledhur 1 milion dollarë nga fondacion i hapur për të mbledhur të holla për njerëzit në Shqipëri të cilët u prekën nga tërmetet […]

Së shpejti do të kemi një film biografik edhe për Michael Jacksonin, por pa akuzat që aq shumë rënduan mbi të. Producenti i ”Bohemian Rapsody”, Graham King, e ka nisur tashmë projektin e ri dhe po studion trashëgiminë e mbretit të popit për të realizuar një film kushtuar jetës dhe arritjeve të tij muzikore. Skenari […]

Nuk ka kaluar shumë që nga intervista e tij e fundit ku fliste për dashurinë e madhe që ka për gruan dhe diçka ka ndodhur. Paparacët e kanë fotografuar Justin Timberlake me kolegen e tij, aktoren Alisha Wainwright duke mbajtur duart e njëri-tjetrit. Ulur në cepin e një lokali, ajo me dorën mbi këmbën e […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background