Highlights

Page: 3

Mbremjen e kaluar është mbajtur edicioni i 25-të i ndarjes së çmimeve Critics’ Choice Awards. Ceremonia u drejtua nga aktori amerikan Taye Diggs dhe zgjati për disa orë. Filmi më i mirë u zgjodh, ‘Once Upon a Time in Hollywood’, Aktori më i mire Joaquin Phoenix për rolin në filmin ‘Joker’, aktorja më e mire, […]

Në rolin e Jack, në filmin “Titanic”, ai përfundoi i mbytur në mes të Atlantikut. Por më 30 dhjetor të vitit të kaluar, Leonardo Di Caprio u shndërrua në hero, duke shpëtuar një burrë që kishte rënë nga jahti i tij në ishujt St.Barts. Di Caprio ishte me pushime me të dashurën 22-vjeçare Camila Morrone. […]

Edhe pse Shakira 42 vjeç ka 10 vjet në një lidhje dashurie me futbollistin Gerard Pique 32 vjeç, ata ende nuk janë martuar, dhe këngëtarja ka zbuluar më në fund arsyen pse. Ajo tha për revistën “Holla” se martesa e frikëson atë. “Nuk dua te martohem. Sinqerisht, martesa më frikëson. Nuk dua që të më […]

Brad Pitt ka falenderuar publikisht mikun e tij, Bradley Cooper pasi ishte ai që e ndihmoi të hiqte dorë nga alkoli. Në Golden Globe ai fitoi çmimin për aktorin më të mirë jo protagonist në filmin ‘Once Upon a Time in Hollywood’. Dhe në fjalimin e pranimit të yllit 56-vjeçar në Bordin Kombëtar të Rishikimeve […]

Muzeu i figurave prej dylli në Londër, “Madame Tussauds” ka hequr figurat e Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan nga këndi i familjes mbretërore britanike, pas njoftimit se çifti do të heqë dorë nga detyrat mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex njoftuan të mërkurën se ata synojnë të ndajnë kohën e tyre midis Amerikës […]

Lidhja e tyre pushtoi prej kohësh faqet e showbizit por sot Selena Gomez dhe Justin Bieber i lidh sfida për të përballuar problemet me shëndetin. Për herë të parë këngëtari tregoi se vuan nga sëmundja ‘Lyme’ (sëmundje inflamatore që jep çrregullime neurologjike dhe kardiake). Nga ana tjetër, Selena Gomez tregoi në një intervistë për ‘Wall […]

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të heqin dorë nga “roli” i tyre si anëtarë të familjes mbretërore britanike për më shumë pavarësi financiare në aktivitetin e tyre publik dhe bamirës. Njoftimi, i konfirmuar nga Buckingham Palace, u publikua nga Dukët e Sussex në profilin e tyre në Instagram. Ashtu siç e kanë njoftuar […]

Gruaja që ishte frymëzim për personazhin e Jennifer Lopez në “Hustlers”, ka hedhur në gjyq kompaninë e prodhimit të filmave ‘Nuyorican Productions’, të Jennifer Lopez, me pretendimin se ata përdorën ngjashmërinë dhe historinë e saj pa leje dhe e shtrembëruan atë. Në padinë e saj Barbash pretendon se producentët iu afruan asaj për të marrë […]

Prokurorët e Los Angelesit kanë ngritur katër akuza të reja për krime seksuale kundër Harvey Ëeinstein.Disa orë pasi manjati i filmit, mbërriti në një sallë gjyqi në Manhattan të hënën (6 janar), prokurorja në qarkun e Los Angeles, Jackie Lacey, mbajti një konferencë për shtyp në Kaliforni për të njoftuar se Ëeinstein po përballet me […]

Aktorja Nicole Kidman dhe bashkëshorti i saj Keith Urban vendosën të bëjnë një donacion të madh për dëmet që kanë shkaktuar zjarret në Australi. 52-vjeçarja australiane është prekur nga tragjedia e madhe ku humbën jetën 24 njerëz, mijëra kafshë ndërkohë që 1500 shtëpi janë shkrumbuar. Dyshja e artistëve dhuruan plot 500.000 dollarë që do t’u […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background