Highlights

Page: 2

Janë shpallur nominimet për Golden Globe Awards. Në edicionin e 77-të, i cili do të mbahet më 5 janar, kanë kryesuar listën e nominimeve prodhimet e kompanisë Netlfix, “Marriage Story” dhe “The Irishman”. Këto drama u nominuam respektivisht me 6 dhe 5 kategori secila, nga 25 që janë në total për çmimet prestigjioze, të cilat […]

Aktori Daniel Craig ka konfirmuar se paraqitja e tij në filmin “No Time To Die” do të jetë e fundit, në të cilin ai do ta portretizojë karakterin ikonik, James Bond. Aktori është shprehur i lumtur që e kishte nënshkruar marrëveshjen e fundit për ta luajtur edhe një herë agjentin sekret para se të tërhiqej […]

Barack dhe Michelle Obama kanë blerë një shtëpi luksoze në Martha’s Vineyard në Massachusetts. Vila super luksoze ka një sipërfaqe prej 120 mijë metra katrorë, dhe kushtoi plot 11.75 milionë dollarë. Ajo ka 7 dhoma gjumi, pishinë gjigante dhe rezidenca të veçanta për miqtë. Vila është e rrethuar nga gjelbërimi dhe ka një pamje perfekte […]

Zozibini Tunzi është vajza që fitoi kurorën e ‘Miss Universe 2019’ të dielën mbrëma. Ajo është 26 vjeçe, nga Afrika e Jugut dhe punon si aktiviste. Tunzi është veçanërisht e apasionuar pas luftës kundër dhunës me bazë gjinore. Fituesja e vitit të kaluar, Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente në këtë event të madh për […]

Lewis Hamilton dhe Nicole Scherzinger janë kthyer sërish bashkë. Këngëtarja Nicole Scherzinger (41) i befasoi të gjithë kur në ndarjen e çmimeve British Fashion Awards  nw Londwr,  u paraqit në shoqërinë e ish të dashurit, Lewis Hamilton (34). Këngëtarja dhe garuesi shtatë vjet më i ri i Formula 1 ishin në njw lidhje nga viti […]

Aktori është nderuar nga drejtuesit e PETA-s (People for the Ethical Treatment of Animals) për angazhimin e tij për të drejtat e kafshëve. Ylli i filmit Joker, i cili është vegan që në moshën 3 vjeçare dhe një përkrahës shumëvjeçar i organizatës, së fundmi u shfaq në billbordet e PETA-s  me moton “We Are All […]

Aktorja hollivudiane me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, ashtu si shumë artistë të tjerë është solidarizuar me të gjithë shqiptarët që janë prekur nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Ajo së bashku me vëllain e saj Nate Dushku kanë bindur shumë studentë e përfaqësues të Universitetit elitë të Harvardit të bashkohen për të mbledhur fonde për […]

Në top 10 e këngëtareve më të dëgjuara në Spotify për vitin 2019 ishte edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Ava Max me këngën e saj hit “Sëeet but Psycho”. Ava, një yll në ngjitje, zuri vendin e 10-të dhe u shfaq në renditje përkrah artisteve me famë botërore si Ariana Grade, Billie Ellish, Hasley, Lady […]

Këngëtarja ka fituar çmimin për artisten më të mirë të huaj në ‘Mnet Asian Music Awards’. Dua ka perfomuar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve këngën e saj më të re, “Don’t start now”, që është këngë paralajmëruese e albumit të saj të radhës, “Future Nostalgjia” i cili pritet të publikohet në fillim të vitit […]

Justin Timberlake ka folur për herë të parë pas fotove që arkulluan në rrjet ku shfaqej i kapur për dore me kolegen e tij, Alisha WineWright. Ai tha se kishte qenë i pirë dhe se i vinte keq për sjelljen e  tij gjatë asaj nate. Timberlake i kërkon veçanërisht ndjesë bashkëshortes për faktin që e […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background