Gossip

Page: 8

Në datën 10 gusht, Kylie Jenner feston ditëlindjen e saj të 22-të dhe si çdo vit, edhe këtë herë ajo ka nisur përgatitjet. Mirëpo duket se partneri i saj, reperi Travis Scott, ka vendosur t’i nisë surprizat 5 ditë para. Jenner ka publikuar një video në ‘Instagramin’ e saj, ku ka zbuluar se shtëpia e […]

Revolucion në botën e modës. Victoria’s Secret ka anëtarësuar në kompani modelen e parë transgjinore. Ajo quhet Valentina Sampaio është 22 vjeçe nga Brazili dhe ka lindur mashkull. Gjithashtu ajo është dhe e para modele transgjinore që ka pozuar për Vogue, në Brazil, Francë dhe në Gjermani. Braziliane Valentina Sampaio publikoi një foto në rrjetet […]

Selena Gomez ka nëntë muaj që nuk kontakton më shoqen e saj të ngushtë që nga fëmijëria, Francia Raisa. Aktorja Raisa, e cila po ashtu i dhuroi një veshkë asaj duke e shpëtuar nga vdekja, thuhet se nuk pajtohej me mënyrën e jetesës së Selenes pas transplantimit të veshkës, duke sjellë zënka mes të dyjave. […]

Revista prestigjioze ‘Time’ i ka kushtuar një artikull hiteve më të reja të momentit ku përfshin edhe këngën më të re të shqiptares Ava Max, (Amanda Koçi). Sipas revistës ‘Time, Max po bën muzikë pop prej më shumë se një viti duke shitur miliona kopje në të gjithë botën dhe duke kapur majat e Billboard […]

Turi i koncerteve të albumit “Divide” nga Ed Sheeran, ka thyer rekordin botëror të biletave të shitura, duke lënë pas dhe grupin e famshëm U2. Artisti britanik prej gati 3 vitesh e ka çuar “Divide tour” gati në çdo cep të botës, duke realizuar deri tani 246 koncerte. Ai i fundit, në Hannover, bëri të […]

Cara Delevingne, 26 vjeç dhe Ashley Benson, 29 vjeç, u martuan në Kishën e vogël, me temë ‘Elvis Presley’ në Las Vegas, e njëjta kishë ku në mars kishin thënë ‘po’ edhe Sophie Turner dhe Joe Jonas. Një ceremoni e fshehtë dhe shumë private, me të ftuar të zgjedhur mes të cilëve spikatnin Charlize Theron, […]

Në fillim të korrikut Dua Lipa ndau me të gjithë shqiptarët lajmin më të bukur në lidhje me “Sunny Hill Festival”, që ajo organizon së bashku me babain e saj. Këngëtarja tregoi se në 2 gusht do të performonte në Prishtinë Miley Cyrus. Duke qenë se pritjes për koncertin madhështor po i vjen fundi, Miley […]

Eliza Dushku është bërë nënë për herë të parë, duke u bekuar me një djalë. Aktorja me origjinë shqiptare disa orë më parë ka publikuar në ‘Instagram’ foton e parë të vogëlushit, por nuk ka treguar se kuir ka lindur. Në fotografinë e postuar shfaqet bashkëshorti i saj Peter Palandijan, i cili mban në krahë […]

David dhe Viktoria Beckham kanë blerë apartamentin më të shtrenjtë në botë me vlerë rreth 40 milion euro. Apartamenti ndodhet në një nga zonat më të mira dhe më të shtrenjta Floridës, në “One Thousand Museum”. Godina gjigande është projektuar nga arkitekti i njohur irakian Zaha Hadid, dhe ky objekt i dha dy herë çmimin […]

Reperi i mirënjohur shqiptar, Noizy i ka alarmuar të gjithë fansat e tij me një postim në InstaStory. Ai ka shpërndarë një foto ku shihet me këmbë të fashuar. Madje disa media shkojnë më tej dhe thonë se ai është plagosur në këmbë. Përveç kësaj fotoje, reperi nuk ka bërë asnjë reagim. Aktualisht ai vijon […]


Current track

Title

Artist

Background