Galeria

Page: 8

Princi Harry dhe Mbretëresha Elizabete kanë biseduar për orë të tëra në një takim privat në pallatin mbretëror. Sipas mediave të huaja biseda ka qenë me tone të qeta. “Do doja ta shikoja Archie-n duke u rritur nëpër mbretëri”, mësohet t`i ketë thënë mbretëresha Harry-t, por kjo s`është e vetmja fjali prekëse. “Nëse një ditë […]

Këtë vit në Eurovizion do të jenë jo një por dy shqiptarë. Është tashmë zyrtar lajmi që Gjon`s Tears do të përfaqësojë Zvicrën në festivalin europian të muzikës. Ai fitoi mes 515 konkurrentëve dhe u përzgjodh nga një juri prej 100 profesionistësh. Fotoja e tij gjendet tashmë me site-n zyrtar të Eurosong. Ai do këndojë […]

Mbretëresha Elizabeth, 93 vjeç ka bërë një paraqitje zyrtare, në një event në pallatin e Buckingam-it, ku ka ndarë disa medalje për njerëz që kanë kontribuar në fusha të jetës shoqërore në Britani. Detaji që ka tërhequr vëmëndjen e të gjithëve është fakti që mbretëresha ka vendosur dorashka. Kjo është hera e parë, që nga […]

Ekspozita e pranverës këtë vit në Met Gala, e njohur ndryshe si nata më e madhe në kalendarin e modës, do të përqendrohet tek koha. Për shkak të 150-vjetorit të krijimit, viti 2020 do të jetë një vit historik për Muzeun Metropolitan të Artit në New York. Në përputhje me përvjetorin, Instituti i Kostumeve të […]

Nëna e Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, është dërguar me urgjencë në spital në ishullin e saj të lindjes Madeira, pas një goditjeje në tru. Mediat lokale thonë se ajo është “e ndërgjegjshme dhe e qëndrueshme” por do t’u nënshtrohet disa analizave të reja brenda orëve të ardhshme për të përcaktuar gjendjen e saj shëndetësore. Në […]

Tani janë të martuar, por Sophie Turner nuk ka qenë aspak një fanse e Joe Jonas para se ta njihte atë. Përkundrazi, në një intervistë për revistën ‘Elle’ aktorja e ‘Game of Thrones’ ka treguar se deri në momentin që e ka takuar mendonte se ai ishte një “trap”. Por shqetësimi i saj ishte i […]

Aktori i njohur, Ben Stiller, pritet të jetë pjesë e vazhdimit të nëntë të filmave aksion ‘Fast and Furious’. Ky lajm është i papritur kur meret parasysh fakti se kanë mbetur vetëm edhe dy muaj para premierës së filmit të ri. Në vazhdimin e nëntë të filmit  mbetet Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, […]

Pas shkëputjes nga Mbretëria, burimet pranë çiftit Harry-Meghan thonë se teksa Harry po mbyll detyrimet e fundit si mbretëror, Meghan po përgatitet për të luajtur në një film. Bëhet fjalë për rolin e një superheroine në Hollywood. Sipas The Guardian , Meghan mund të luajë në filmin “Gamora“ ku protagonistja vjen nga një univers paralel, […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka lançuar koleksionin e ri “pranverë/verë 2020”, të bashkëpunimit të suksesshëm me markën e njohur të veshjeve, “Pepe Jeans”. Lajmin këngëtarja e ndau fansat në rrjetet sociale, duke  publikuar disa foto nga fushata reklamuese si dhe një video ku ajo shihet duke kënduar e vallëzuar teksa ndërron veshje të […]

Taylor Swift është shpallur artistja me shitjet më të mira gjatë vitit 2019, nga Federata Ndërkombëtare e Industrisë Fonografike. Të enjten e kaluar, Swift lancoi projektin e fundit muzikor, “The Man”, këngë kjo e shkruar nga këngëtarja e cila po ashtu luan dhe ka bërë regjinë e videoklipit. “Lover”, që është albumi i shtatë i […]


Current track

Title

Artist

Background