Galeria

Page: 5

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka bërë kërkesë në Komisionin për Shëndetësi që të ndalohet promovimi i këngëve ku përmenden substancat narkotike. Kjo kërkesë ka nervozuar shumë artist nga Kosova dhe Shqipëria, madje disa prej tyre e kanë shprehur revoltën nëpërmjet rrjeteve sociale. Një ndër tyre është dhe reperja Tayna, e cila si […]

Adriana Lima dhe i dashuri i saj, shkrimtari turk Metin Hara, kanë vendosur t’i japin fund marrëdhënies së tyre. Lajmet vijnë nga revista “People”, burimet e të cilës thonë se modelja 37-vjeçare dhe shkrimtari 36-vjeçar i dhanë fund historisë së tyre të dashurisë pas gati më shumë se një viti e gjysmë së bashku Lajmet […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, me anë një videoje në Instagram çoi në djall’ të gjithë stilistët, të cilët refuzuan ta veshin për ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy. Ajo shprehu të gjithë pakënaqsinë e saj lidhur me këtë problem, duke “ngritur zërin” që të fuqizohen femrat dhe çdo trup të pranohet ashtu si […]

Chris Brown është duke u ruajtur nga policia. Një burim i ligjshëm afër investigimit ka konfirmuar për NBC News se këngëtari 29 vjeçar është ndaluar nga policia e Parisit, pasi akuzohet për përdhunim dhe shkelje me përdorim droge.  Ndërkohë CBS News ka raportuar se Brown është ende në arrest ditën e sotme. Gazetarë të E! […]

Linda Halimi është bërë e njohur për publikun shqiptar si fituese e dy prej kompeticioneve më të rëndësishme në Shqipëri, Top Fest dhe Festivali i Këngës në RTSH. Më e fundit qe përfaqësimi i atdheut në “Eurovision Song Contest 2017” në Kiev, me këngën “World”. Por pas kësaj, duket se ajo ka disa rezerva lidhur […]

Rodrigo Alves është i njohur në të gjithë botën si “Kukulla Ken”, për shkak të të gjitha operacioneve që ka bërë që t’i ngjasoj personazhit fiktiv. Alves i janë dashur më shumë se 60 operacione për t’u dukur si i dashuri i Barbie-t. Mesa duket, nëpërmjet një videoje të postuar nga Olti Curri në profilin […]

Duket shumë e ccuditshme, por Naomi Campbell dhe Liam Payne mund të jenë çifti më i ri i showbiz-it. Edhe pse deri tani asnjëri prej tyre nuk ka deklaruar asgjë, shenjat që kanë lënë në Instagram na kanë bërë tejet mosbesues. Te premten, supermodelja postoi në llogarinë e saj të Instagram-it një selfie, ku dukej […]

Reperi Mozzik vite më parë ka bërë disa gërsheta në kokë, duke ndryshuar komplet pamjen e tij por kësaj here një gjë të tillë, e ka bërë vellai i vet, Getinjo. Pamja e Mozzik në atë kohe ka bërë goxha bujë sidomos në Kosovë. Reperi  Getinjo ka hedhur disa foto në Instastory ku shihet me […]

Ishte ‘New Rules’ kënga e cila e bëri të famshme jo vetem ne Europe por edhe ne Amerike. Dua Lipa tashmë po bën ‘namin’ me këngën e re ‘’IDGAF”, ndryshe “I don’t give a fu*k”. Që në ditën e parë të lançimit Dua arriti 1 milion në pak orë dhe në dy ditë 10 milion […]

Këngëtarja kolumbiane, Shakira, ka arritur shifra mbresëlënëse në YouTube, duke u bërë këngëtarja me më shumë shikime në platformën e shpërndarjes së videove për vitin 2017. 40-vjeçarja ka siguruara qindra miliona shikime, duke iu falënderuar hiteve latine, si “Perro Fiel” dhe “Me Enamore”. Videoklipi i këngës së parë ka kaluar shifrën prej 400 milionë shikimesh […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background