Galeria

Page: 4

Dukesha britanike e kurorës Meghan Markle mund të kishte përfunduar si grua e famshme e një futbollisti të Premierligës angleze, në vend të hyrjes në familjen mbretërore. Rrjete të ndryshme britanike rozë raportojnë se ish-aktorja 38-vjeçare po kërkonte prej kohësh një burrë të pasur britanik. Kjo e bëri atë që të njihej me ish futbollistin […]

Ditën e djeshme Jennifer Aniston festoi 51-vjetorin me miq dhe të afërm. Dhe ndërsa vitet fluturojnë për aktoren, ajo ka zbuluar së fundi se e sheh të ardhmen e saj me “të qeshura” dhe “fëmijë që vrapojnë”. Gjatë një bisede argëtuese me mikeshën e saj, Sandra Bullock, për revistën “Interview”, Aniston foli hapur për jetën […]

Jon Peters, bashkëshorti për vetëm 12 ditë i Pamela Anderson, ka treguar versionin e tij të historisë së martesës tejet të shkurtër me aktoren. Regjisori 74 vjeçar në një intervistë për Page Six, tha se ishte Pamela Anderson, 52 vjeç ajo që i kishte propozuar e para me një mesazh në telefon për t’u martuar. […]

Mbrëmja e ndarjes së çmimeve Oscar ka patur numrin më të ulët të shikuesve në të gjitha kohërat. Sipas ABC, vetëm 23.6 milionë shikues e ndoqën ceremoninë e ndarjes së çmimeve, duke pësuar një rënie drastike nga një vit më parë, kur kjo ceremoni u ndoq nga rreth 29.5 milionë shikues. Në 2019, pas katër […]

Modelja Oriola Marashi është ndaluar pas një kontrolli rutinë nga policia teksa i janë gjetur dy qese farmaceutike të dyshuara si lëndë narkotike. Marashi është ndaluar teksa ndodhej në një autoveturë tip audi me disa miq të saj. Modelja ka pranuar se lënda narkotike që iu gjet në makinë, në momentin që u ndalua, ishte […]

Këtë edicion të 92-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar, pjesë e tapetit të kuq janë bërë edhe shqiptarët që veshën personalitetet që kaluan aty. Një fustan të zi me cope kadife, dizenjuar nga shqiptarja Dona Matoshi ishte veshja e modeles dhe sipërmarrëses amerikane Blac Chyna. Ndërkohë që Valdrin Sahiti kishte krijuar një fustan […]

Anna Kournikova dhe Enrique Iglesias kanë mirëpritur fëmijën e tyre të tretë. Ka qenë vëllai i këngëtarit spanjoll Enrique, Julio Iglesias Jr, i cili ka konfirmuar që bukuroshja ruse Anna kishte lindur, gjatë një interviste me radiotelevizionin kilian ADN. Pyetjes nëse fëmija ishte djalë apo vajzë, ai iu përgjigj duke thënë se ishte secret. Ish-tenistja, […]

Al Pacino 79-vjeç , mund të ketë gjetur tashmë dashurinë pas shumë viteve beqar. Duket se aktori i ‘Godfather’ është lidhur me aktoren 61 –vjeçare, Felicity Dean, me të cilën u shfaq në tapetin e kuq në çmimet Bafta dhe gazetarët shkruajnë se ata e bënë këtë për të zyrtarizuar lidhjen. Aktori ka patur disa […]

Janë mbushur plot 80 vjet nga krijimi i Tommy dhe Jerry. Ndërtimi i duos u realizua nga krijuesit Bill Hanna dhe Joe Barbera të cilët donin të imitonin suksesin e studiove të tjera, që kishin prodhuar karaktere si Porky Pig dhe Mickey Mouse. Për herë të parë filmi i animuar u publikua në vitin 1940 […]

Mbrëmja e ndarjes së çmimeve Oskar  ka shpallur fitues filmin ‘Parasite, ‘një prodhim i koreano-jugorit Bong Joon-ho, që ishte vlerësuar më parë edhe me Palmën e Artë në Canne. Filmi ka fituar statujën e filmit më të mirë të huaj dhe regjinë më të mirë. Kjo është hera e parë që një film jo në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background