Galeria

Page: 2

Moderatorja Alketa Vejsiu e cila ka qenë në qendër të lajmeve për festivalin e RTSH 2019, do të jetë një nga prezantueset e edicionit të 70-të të Sanremos, në natën e tretë të festivalit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Alketa përmes Instagramit, ku thotë se më në fund po i realizohet ëndrra më […]

Këngëtari Alban Skënderaj dhe bashkëshortja e tij Miriam Cani janë bërë sërish prindër. Përmes një postimi në rrjetin e tij social Instagram, Albani ka njoftuar fansat për lajmin e bukur dhe ka zbuluar edhe emrin e djalit të tyre. Duam quhet vogëlushi dhe arsyeja e përzgjedhjes së këtij emri nga ana e tyre përveçse lidhet […]

Cardi B po mendon t’i futet politikës. Reperja 27-vjeçare tërhoqi vëmendjen me një postim të Tëitter, teksa flet për futjen e saj në politikë. “Mendoj se dua të bëhem politikane”, ka shkruar ylli i “Bodak Yello”. “Unë me të vërtetë e dua Qeverinë edhe pse nuk jam dakord me Qeverinë”. Cardi shprehu interes për t’u […]

Filmi shqiptar “Delegacioni”, me regji të Bujar Alimanit dhe skenar të Artan Minarollit, është nominuar në çmimet “Oscar”. Ky film pritet të shfaqet në datën 14 janar në New York dhe kjo cilësohet si një arritje shumë e madhe për kinematografinë shqiptare. Në fakt kjo nuk është hera e parë që “Delegacioni” shfaqet në festivale […]

Agnesa Vuthaj ka zgjedhur t’u përgjigjet me një status të gjatë në Instagram të gjithë atyre që dje kishin kryetitull ‘Agnesa e dashuruar me miliarderin indian 23 vite më të madh’. Ajo sqaroi se ka marrëdhënie bashkëpunimi dhe miqësore jo vetëm me Sandesaran por edhe me familjen e tij dhe bashkëshorten e në fund shtoi […]

Mbretëresha Elizabetë ka pohuar se mbështet vendimin e nipit të saj Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan Markle për tu larguar nga familja mbretërore dhe për të nisur një jetë të re midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Kanadasë. Në një deklaratë të publikuar nga pallati mbretëror të hënën, ajo tha se familja mbretërore ka […]

Janë shpallur nominimet për ceremoninë e 92-të çmimeve Oscar, që do të mbahet në Los Anxhelos më 9 shkurt. Në kategorinë e aktoreve më të mira është nominuar Scarlett Johansson, Saoirse Ronan, Charliza Theron, Renee Zellweger dhe Cynthia Erivo, ndërsa për aktorin më të mirë kryesojnë Antonio Banderas, Leonardo DiCaprio, Adam Driver, Joaquin Phoenix dhe […]

Zayn e Gigi u ndanë për herë të fundit në nëntor të vitit 2018, por duket se kjo nuk ka zgjatur më shumë se një vit dhe tani të rinjtë janë sërish në krahët e njëri-tjetrit. Çifti i ribashkuar u panë të shtunën në mbrëmje në New York, ndërsa kishin dalë për të festuar ditëlindjen […]

Posta Mbretërore Britanike njoftoi për planet për ta shënuar 50-vjetorin e formimit të “Queen”, duke e vendosur grupin muzikor në një pullë postare më 9 korrik.  Kjo do të jetë hera e dytë që ‘Queen’ nderohet në këtë mënyrë pasi vokalisti i grupit, Freddie Mercury, është vendosur në një pullë në vitin 1999. Në vitet […]

Në ceremoninë e rëndësishme të ndarjes së çmimeve Critics’ Choice Awards, të mbajtur mbrëmjen e kaluar, morën pjesë aktorët më të përfolur të vitit, të cilët gjatë mbrëmjes rrëmbyen edhe çmime në disa kategori. Por në evente të tilla, një rëndësi e veçantë i kushtohet edhe tapetit të kuq ku parakaluan yjet të kuruar në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background