Galeria

Page: 11

“No Time To Die” e Billie Eilish është e dyta në historinë e kolonave zanore të franshizës “James Bond”, që arrin klasifikimet kryesore në renditjet britanike. Sam Smith, në vitin 2015 mban suksesin tjetër të agjentit “007”, kur “Writing’s On The Wall” nga filmi “Spectre” arriti majat. Eilish, që mbushi 18 vjeç në dhjetor, është […]

Supermodelja Gigi Hadid dhe ish-këngëtari i grupit “One Direction”, Zayn Malik, kanë elektrizuar së fundmi fansat e tyre teksa e kanë nisur sërish marrëdhënien e tyre romantike, dy vjet pas ndarjes. Modelja 24-vjeçare e “Victoria Secrets” ka zbuluar së fundmi se mendon që të nisë një familje me këngëtarin 27-vjeçar dhe se është optimiste për […]

Seriali “Friends” që ka argëtuar për plot 10 vjet me mijëra fansa nga e gjithë bota, do të rikthehet sërish në ekran. Lajmi tashmë është konfirmuar zyrtarisht edhe nga vetë yjet e serialit. Kur kanë kaluar 15 vite nga përfundimi i ‘Friends’, kasti i serialit do të rimblidhet për një episod special që do të […]

Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku tanimë janë një nga çiftet më të pëlqyer nga publiku dhe lidhja e tyre e dashurisë nuk ka mbetur pa u komentuar nga mediat. E gjithë vëmendja është tek ta dhe deklaratat që bëjnë për njëri-tjetrin. Sot çifti u nisën për një udhëtim dhe Rudina sapo zbuloi se ata ndodhen […]

Ka nisur dje edicioni i 70-të i Festivalit të Filmit në Berlin.  Dyshja drejtuese, Carlo Chatrian dhe Mariette Rissenbeek, mbajtën një minutë heshtje në nderim të viktimave të gjakderdhjes në Hanau. Berlinalja u hap me filmin jashtë konkurrimit “My Salinger Year”, i regjisorit kanadez, Philippe Falardeau. Rreth 340 filma do të shfaqen gjatë dhjetë ditëve […]

Stilistët shqiptarë Kujta dhe Meri, aq të lakuar për fustanin që krijuan për Beyonce, kanë zbuluar se janë duke punuar për lançimin e linjës ‘Beyonce’ e cila do të dalë së shpejti në shitje. Kujta dhe Merita treguan se këngëtarja iu ka lejuar shumë liri në punën e tyre, ajo  thjesht ka kërkuar që ta […]

Vrasja e reperit Pop Smoke po hetohet si një atentat i lidhur me bandat kriminale dhe jo një vrasje pas një përpjekjeje të dështuar për grabitje. 20-vjeçari, i cili e identifikonte veten si pjesëtarë të bandës famëkeqe “Crips”, mbeti i vdekur një ditë më parë në shtëpinë e tij në “Hollyëood Hills” në Los Anxhelos. […]

Modelja e njohur shqiptare Emina Çunmulaj është ftuar në Harvard për një diskutim mbi eksperiencën dhe sukseset e saj. Ka qenë vetë modelja ajo e cila ka publikuar posterin e universitetit të mirënjohur, që mban foton e modeles në kopertinë. Nga jeta e saj në fshat në Mal të Zi te emigrimi në SHBA dhe […]

Ylli i ‘Sex and the City’, Chris North, eshtë bërë baba në moshën 65-vjeçare. North ka mirëpritur djalin e tij të dytë në moshën 65-vjeçare. Ai dhe Tara Wilson e shtuan familjen me një djalë me emër poeti. Keats, si John Keats, kështu quhet më i vogli i shtëpisë, vëllai i Orion Christofer që mori […]

Ylli i ri i popit, Billie Eilish, bëri për vete audiencën në “BRIT Awards 2020″ mbrëmjen e së martës me performancën e parë të këngës që do të jetë kolona zanore e filmit të ri James Bond, “No time to die”. 18 vjeçarja u vlerësua si këngëtarja më e mirë ndërkombëtare në eventin që nderon […]


Current track

Title

Artist

Background