Muzike

Page: 6

Një këngëtare Somali-amerikane e quajtur Yasminah. Yasminah ka hedhur në gjyq The weeknd dhe producentët e këngës “Starboy”, Daft Punk,  me pretendimin se është një kopje e këngës së saj “Hooyo”. Në padinë e ngritur, ajo thotë se “Hooyo” është publikuar në vitin 2009, ndërsa “Starboy” është publikuar në nëntor të 2016-ës. Sipas Yasminah-s, ngjashmëritë […]

Bleona Qereti ka qëndruar shumë urtë kohët e fundit, por më në fund e zbuloi arsyen. Këngëtarja kontroversiale paska qenë duke punuar për projektin e saj të rradhës muzikor. Këngën ka vendosur ta promovoj me një postim në Instagram, siç ka dale moda. E veshur vetëm me intimo të kuqe dhe tejet sensuale, Bleona ka […]

Anxhela Peristeri ka ndarë një lajm të mirë me ndjekësit e saj: në Nëntor do të sjellë një recital me të gjitha këngët që ajo ka prodhuar në gjithë karrierën. Pas një viti të çmendur, që mund të quhet një nga më të suksesshmit për të, këngëtarja ka vendosur t’i jap mbylljen perfekte. Anxhela u […]

Për të gjithë fansat e këngëtares Rihanna vjen një lajm i mirë. Si duket i qenka përveshur punës për të nxjerrë në treg materiale muzikore të reja.  Këtë e ka konfirmuar vet këngëtarja në përgjigjen dërguar një fansi në Instagram, i cili e kishte pyetur se a është duke punuar në drejtimin e prurjeve të […]

Këngëtari i hitit “All of me” ka qenë mbrëmë i pranishëm në ceremoninë e çmimeve “Emmy”, ku është vlerësuar si fitues për performancën e tij në rolin e Jezu Krishtit në shfaqjen e NBC-së “Superstars Live In Concert”. Por çdo të thotë kjo për artistin? Me fitore të një çmimi Emmy, Grammy, Oscar dhe Tony […]

Birmingham? Apo Blackpool? Në këtë ngatërresë fjalësh është gjendur Britney Spears të shtunën mbrëma gjatë një koncerti në Angli, kur Spears u ngjit në skenë për të përshëndetur turmën pa ditur se në cilin qytet po performonte. Shumë keq Britney! Në videon e shkëputur nga shfaqja, mund të dëgjoni turmën që i fishkëllen “Boo” pasi […]

Fansat e “U2”-ve kanë mbetur të zhgënjyer pas anulimit të koncertit të shumëpritur në Berlin. Arsyeja ama nuk pritej nga askush, dhe na duket sikur po vjen apokalipsi. Këngëtari i grupit legjendar, Bono, i njohur për vokalin e tij të fuqishëm, humbi zërin në skenë! Shfaqja kishte filluar dhe grupi irlandez i kishte ofruar audiencës […]

Cardi B nuk ka ndërmend të kthehet në punë, veç në dikush është gati të paguajë aq sa do ajo… është e vetmja mënyrë që ajo të lërë fëmijën e saj. Burime afër reperes kanë thënë për TMZ se Cardi do 300 mijë dollarë që të rikthehet në skenë, dhe do jetë ashtu si do […]

Ylli i popit, Pink po zhvillon momentalisht turneun e saj të koncerteve “Beautiful Trauma”. Koncerti i rradhës ishte në Brisbane të Australisë, gjatë të cilit Pink bëri një gjest shumë të ndjerë. Këngëtares i kishte tërhequr vëmendjen një letër nga një fanse e cila ishte e pranishme në koncert. Ajo e ndaloi koncertin, mori letrën […]

Siç mund ta shihni më sipër nga dy kënde të ndryshme të kamerës, një fans u turr drejt skenës mbrëmë gjatë një koncerti të Beyonce dhe Jay Z, në turin e Atlantas. Fansi, më vonë i identifikuar si 26 vjeçari Anthony Charles Thomas Maxwell, shkaktoi panik në mes të shfaqjes, dhe më vonë u arrestua […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background