Muzike

Page: 5

Dmx ka anulluar të gjitha koncertet për t’u rikthyer sërish në qendrën e rehabilitimit. Reperi ka patur një betejë të gjatë dhe të vështirë me varësinë ndaj kokainës, varësi që nisi në moshën 14 vjeçare kur mori edhe dozën e parë. Ai është burgosur disa herë për shkelje të lidhura me drogën dhe evazion fiskal. […]

Pas diagnostifikimit të babait të tyre me kancer të gjirit, dy motrat Beyonce dhe Solange Knowles kanë rezultuar negative në testimin për genin trashëgues që e shkakton sëmundjen. Ky  lloj mutacioni  krijon tek meshkujt një probalitetet më të lartë për kancer të prostatës, të pankreasit , melanomës dhe kancer të gjirit kurse tek femrat kancer […]

Pas trazirave lidhur me varësinë ndaj drogës, Demi Lovato po ndihet më afër Zotit se kurrë më parë. Këngëtarja ka bërë së fundi një udhëtim në Tokën e Shenjtë, Jeruzalem dhe është pagëzuar në lumin Jordan, në të njëjtat ujëra që u pagëzua dhe Jezu Krishti. E gjithë kjo eksperiencë i ka shërbyer këngëtares për […]

Pas ndarjes nga bashkëshorti pas 7 vitesh martesë në prill të këtij viti, Adele duket se është në një romancë me reperin Skepta. Dyshja janë parë të kalojnë gjithnjë e më shumë kohë bashkë që nga koha kur këngëtarja e kishte ndihmuar reperin në organizimin e 37 vjetorit të tij në Londër. Adele ka një […]

Ricky Martin po mendon të zgjerojë familjen. Ylli portorikan ka qenë i ftuar në një event në Washington ku është nderuar me çmim për impenjimin e tij në luftën për të drejtat e komunitetit LGBT.  Këngëtari ka përfituar nga eventi për të lajmëruar se ai dhe bashkëshorti Ywan Yousef, ishin në pritje të një tjetër […]

Shakira dhe Jennifer Lopez janë këngëtaret e përzgjedhura për të kënduar në Super Bowl 2020.  Koncerti  që është edhe një nga më të mëdhenjtë në botë, u ndoq nga 98 milion njerëz këtë vit. Në një deklaratë, NFL tha se dy këngëtaret do performojnë në 2 shkurt në Hard Rock Stadium në Miami. Shfaqja e […]

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora , ka kërkuar ndihmë për fëmijët shqiptarë të prekur nga tërmeti i fuqishëm që goditi një pjesë të Shqipërisë, të shtunën. Këngëtarja u ka bërë thirrje fansave në Instagram që të bëjnë donacione përmes UNICEF-it, ku ajo është ambasadore, për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Të ardhurat […]

Në koncertin e zhvillur në Las Vegas, Miley Cyrus u kërcënua nga një fans i fiksuar në mes të turmës. 42-vjeçari u pa në turmë nga bodygardët e Mileyt, të cilët thirrën policinë që ta arrestonin. Sipas mediave, fansi i tha ekipit të këngëtares se ka për mision jete të lërë Mileyn shtatzënë. Ai ndodhet […]

Reperi amerikan Tekashi 6ix9ine, emri i vërtetë i të cilit është Daniel Hernandez, po gjykohet aktualisht në Gjykatën e New Yorku-t për armëmbajtje pa leje, sulm me armë dhe pjesëmarrje në banda kriminale. Por 23 vjecari i ka befasuar të pranishmit në gjykatë me deklaratat e tij duke pohuar se në bandën  “Bloods” është e […]

Më 15 nëntor pritet të dalë albumi i ri i shumëpritur i këngëtares, Celine Dion. ‘Courage’ do të titullohet albumi, 3 këngë të të cilit janë publikuar tashmë. ‘Kurajë’ duket se është edhe fjala çelës për artisten kanadeze e cila 3 vjet pas largimit nga jeta të bashkëshortit, Rene Angelil, është shprehur se e ndjen […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background