Muzike

Page: 4

Vitin e kaluar Eleni Foureira fitoi zemrat e gjithë publikut europian me këngën e saj ritmike “Fuego”, me të cilën prezantoi Qipron në ‘Eurovision’. Këngëtarja me origjinë shqiptare fitoi vendin e dytë në festivalin europian. Eleni Foureira do të ngjitet sërish këtë vit në skenën e ‘Eurovision’, jo si konkurrente, por si e ftuar speciale. […]

Këngët e tij sapo publikohen kthehen gjithmonë në hite, e sidomos “Creep on me”. Tashmë e keni kuptur se po flasim për reperin shqiptar Gashi. Ai është kthyer në një prej reperëve të preferuar në të gjithë botën. Një postim i tij disa orë me parë në Instagram na ka emocionuar të gjithëve e sidomos […]

Vetëm pak kohë më parë Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të re “Pa dashni” e cila u pëlqye shumë nga publiku shqiptar. Duket se fama e Ronela Hajatit tashmë i ka kaluar kufinjtë e Shqipërisë sepse ka arritur të krijojë fansa në disa vende të botës dhe që nuk janë shqiptarë. Kjo […]

Hirushja është filmi i animuar i rradhë, i cili do të sillet nga “Sony Pictures” në versionin origjinal. Rolin e princeshës e ka marr këngëtarja e njohur Camila Cabello, pavarësisht ngjyrës së errët të flokëve. Filmi do të ketë si bazë këngët që luhen edhe në versionin e animuar dhe sigurisht vajza jetime do të […]

Familja e të ndjerit Avicii ka publikuar këngën e parë, nga albumi i ri që po zbulohet pas vdekjes së tij. Një vit pasi ai ndërroi jetë, është publikuar kënga “SOS” në bashkëpunim me Aloe Blacc dhe videoja përmban mesazhe përkujtimore të fansave të tij. “Bota është një vend më i mirë falë muzikës së tij.”“E […]

Madonna do të jetë e ftuar speciale në festivalin europian të këngës “Eurovision”, i cili zhvillohet në Tel Aviv Izrael. Ajo do të këndojë dy këngë dhe për këtë performancë ka kërkuar 1 milion dollarë, duke shënuar kështu një nga shfaqjet më të shtrenjta të mbajtura ndonjëherë. Madonna para se të binte dakort ka patur […]

Sikurse është bërë publike edhe më parë ,”Nuk di” është kënga që do të sjellë bashkëpunimin e shumëpritur të këngëtareve të njohura, motrave Istrefi. Përmes një postimi në Insta Story, ku ka etiketuar edhe Norën, Era Istrefi ka bërë publike datën së kur do të mund ta ndjekim bashkëpunim e tyre të shumëpritur. “4/19”-shkruan Era […]

“Sweet but Psycho” është kënga që ngriti në majë të klasifikimeve këngëtaren me origjinë shqiptare,Ava Max. Në një intervistë për Phoenix, Ava ka rrëfyer vështirësitë e jetës së saj si dhe ka treguar sesi ka arritur këtu ku është sot. Këngëtarja e re dhe prindërit e saj kanë emigruar drejt Amerikës para shumë vitesh, por […]

Eleni Foureira ka qenë ndër këngëtaret më të suksesshme të  vitit që lamë pas. “Fuego” kënga me të cilën ajo konkurroi në Eurovizion i dha Elenit një famë në të gjithë Europën. Thuajse pareshtur gjatë gjithë kësaj kohe që prej majit të vitit të kaluar, këngëtarja ka shëtitur nëpër botë duke kënduar hitin e saj. […]

Armend Rexhepagiqi iu rikthye skenës pas një mungese të gjatë hite të reja muzikore për veten dhe për të tjerët. Lajmin e bëri të ditur këngëtari i njohur Mentor Haziri përmes një postimi në Instagram se së shpejti do të vijë një bashkëpunim mes tyre. Armend Rexhepagiqi, që prej kohësh është i martuar me këngëtaren, […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background