Muzike

Page: 2

Këngëtarja ka fituar çmimin për artisten më të mirë të huaj në ‘Mnet Asian Music Awards’. Dua ka perfomuar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve këngën e saj më të re, “Don’t start now”, që është këngë paralajmëruese e albumit të saj të radhës, “Future Nostalgjia” i cili pritet të publikohet në fillim të vitit […]

Nga Ariana Grande tek Darke, Spotify zbuloi këngët, albumet dhe artistët më të mëdhenj të dekadës së fundit. Fronin e mban Drake si artisti më i dëgjuar. Këngëtari grumbulloi më shumë se 28 miliardë dëgjime. Vetëm kënga e tij “One Dance” siguroi 1.7 miliardë dëgjime. Por pavarësisht kësaj, nuk mundi “Shape of You” të Ed […]

Kënga Magjike po afron por pas ngjarjes tronditëse me tërmetin, duket se jo të gjithë artistët janë në gjendjen e duhur shpirtërore për të performuar. Besa Kokëdhima ka njoftuar në Instagram se ka vendosur të tërhiqet nga gara e “Këngës Magjike”. “Të dashur miq, me keqardhje ju njoftoj se në këtë kohë tragjedie, pikëllimi dhe […]

Robbie Williams ka publikuar ‘The Christmas Present’, albumin e parë të Krishtlindjeve në karrierën e tij. Ai ka dy disqe në brendësi të tij, njëri që titullohet “Christmas Past” dhe “Christmas Future”, me këngë të papublikuara më parë, por edhe këngë klasike të Krishtlindjeve, të realizuara me yje të tjerë të muzikës mes të cilëve […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa mori pjesë mbrëmjen e djeshme në “American Music Awards”, ku u shoqërua nga partneri i saj, Anwar Hadid. Dua ishte veshur me një fustan rozë dhe dukej si Barbie ndërsa Anwar dukej elegant me kostumin e zi. Ky është debutimi i parë i çiftit në një tapet të kuq […]

Këngëtarja e njohur për publikun Linda Halimi u rikthye në festivalin “Kënga Magjike”, pas 9 vitesh mungesë. Ajo la Amerikën për pak kohë dhe solli në këtë festival këngën “Want my love”. Kënga u prit mjaft mirë nga publiku dhe Linda goditi me performancën që dhuroi në skenë. E veshur me gold dhe e shoqëruar […]

American Music Awards 2019 solli në skenë disa nga yjet më të mëdhenj të muzikës. Ndërsa u shpërndarë edhe çmimet për artistët më të mirë. AMAs u dominua padyshim nga Taylor Swift që mori në shtëpi çmimin “Artistja e Dekadës” dhe “Artistja e Vitit”, ndërsa performoi në skenë disa nga hitet e saj më të […]

Janë shpallur nominimet për Grammy Awards 2020 por duket se ky ka qenë vërtet viti i Lizzo. Këngëtarja e hitit ‘Truth Hurts’, kryeson nominimet këtë vit, duke shënuar 8 të tilla, përfshirë Albumi më i mirë, Kënga më e mirë dhe Artisti i ri më i mirë. Krahas Lizzo, artistë të tjerë që janë nominuar […]

Bebe Rexha do të jetë bashkëprezantuese krah Alicia Keys në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ‘Grammy Awards 2020’. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja me origjinë shqiptare, përmes një postimi në Instagram. Nominimet do të shpallen sonte dhe eventi do të transmetohet në të gjithë botën. Ceremonia e madhështore e “Grammy Awards” do […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare është shpallur artistja e javës nga prestigjosia “Rolling Stone”. Ajo ka patur një 2-vjeçar më se të suksesshëm në karrierën e saj duke lançuar hit pas hiti që nga “New Rules” me të cilën u vlerësua me çmim “Grammy” tek “IDGAF”, “One Kiss” me Calvin Harris që kryesoi chart-et britanike. Dua […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background